ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ.ΕΚΔΡΟΜΗΣ 5ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (ΑΘΗΝΑ)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

5ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

Tαχυδρομική Διεύθυνση: Τ.Θ.  1225

Οδός: Παιδικές κατασκηνώσεις Αγίου Σίλα

Τ.Κ. – Πόλη:  651 10   Κ Α Β Α Λ Α

E-mail: mail@5lyk-kaval.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Τσεμπερλή Ευαγγελία

Τηλέφωνο:2510244067 , 2510244048

FAX :  2510244067

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:23-11-2015

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:  951

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στη Βουλή των Ελλήνων

Η Διευθύντρια του 5ου Γενικού Λυκείου Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στη Βουλή των Ελλήνων.

Προορισμός εκδρομής:   ΑΘΗΝΑ

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 5 Φεβρουαρίου 2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 7 Φεβρουαρίου 2016

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 85.

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: τέσσερις  (4) (Αρχηγός εκδρομής και  3 συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  2 τουριστικά λεωφορεία με τέσσερις (4) οδηγούς  (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :Ξενοδοχείο 3 αστέρων και άνω . – Αθήνα.

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τετράκλινα και τρίκλινα και για τους καθηγητές μονόκλινα δωμάτια

Β) Πρωινό ή πρωινό και ημιδιατροφή.

► Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Ακρόπολη.
  • Μουσείο Ακρόπολης
  • Βουλή των Ελλήνων

Β) Παρακολούθηση εκδηλώσεων: Θεατρική παράσταση

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό ή πρωινό και ημιδιατροφή , αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής , κόστος ανά μαθητή και τα free των μαθητών.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:00 τη Δευτέρα 30-11-2015 στο 5ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ και θα ανοιχθούν την ίδια ημέρα.

Καβάλα, 23/11/2015

Η   Διευθύντρια