ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ.ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΕΛ ΝΙΚΗΣΙΑΝΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

FAX :    2592062220

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 01-12-2015

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 383

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση εκπαιδευτικής εκδρομής στο πλαίσιο Προγραμμάτων Σχολικών  Δραστηριοτήτων  της Α' και Β' τάξης του Γενικού Λυκείου Νικήσιανης.

Ο Διευθυντής του ΓΕΛ Νικήσιανης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
 κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής εκδρομής της Α΄ και Β΄ τάξης του Λυκείου.

Προορισμός εκδρομής: Κέρκυρα

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη 21 Απριλίου 2016

Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Κυριακή 24 Απριλίου 2016

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 50+5

Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Τρείς (03), (Ο αρχηγός της εκδρομής και δύο συνοδοί καθηγήτριες).

Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή:  Ξενοδοχείο 3 αστέρων και άνω  στην Κέρκυρα

Υπηρεσίες καταλύματος: Για την φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια (όχι ράντζα) και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Λοιπές υπηρεσίες:

Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Επίσκεψη στο Νησί της Παμβώτιδας (σπίτι του Αλή-πασά, Μονή Φιλανθρωπηνών)
  • Επίσκεψη στο Δημοτικό Μουσείο Ιωαννίνων
  • Επίσκεψη στον Αρχαιολογικό χώρο της Δωδώνης
  • Επίσκεψη στο Μουσείο Ασιατικής Τέχνης (Κέρκυρα), Αρχαιολογικό Μουσείο Κέρκυρας, Ανάκτορο Μον Ρεπό, Μονή Αντιβουνιώτισσας (Βυζαντινό Μουσείο Κέρκυρας), Μουσείο Διονυσίου Σολωμού, Πινακοθήκη Δήμου Κερκυραίων, Εκκλησία Αγίου Σπυρίδωνα, Ιόνιο Ακαδημία
  • Επίσκεψη στην Παλαιοκαστρίτσα (Μονή Παναγίας)
  • Επίσκεψη στο Αχίλλειο, Μουσείο Θαλάσσης, Παράρτημα Εθνικής Πινακοθήκης στην Κέρκυρα
  • Μουσείο Κέρινων Ομοιωμάτων (Βρέλλη)
  • Επίσκεψη στο Μέτσοβο (Λαογραφικό Μουσείο, Πινακοθήκη Αβέρωφ, Εκκλησία Αγίας Παρασκευής)

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8.  Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. 9.     Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις ξεχωριστά σε κάθε γονέα.
  10. 10.  Επιστροφή του ποσού συμμετοχής στην εκδρομή μαθητή σε περίπτωση - που για λόγους ανωτέρας βίας ή ασθένειας – ματαιωθεί η συμμετοχή του.

11. Αλλαγή, κατόπιν συμφωνίας, των προβλεπόμενων ημερομηνιών και επιστροφή όλων των χρημάτων σε περίπτωση μη πραγματοποίησης της εκδρομής λόγω ανωτέρας βίας ( φυσικές καταστροφές, εκλογές κ.λπ.).

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους και θα ανοιχθούν μέχρι τις 12:00 π.μ. της 18ης Δεκεμβρίου 2015 στο γραφείο του  ΓΕ.Λ Νικήσιανης

Νικήσιανη, 02-12-2015

O   Διευθυντής