ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ. ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ 7ου ΓΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΦΛΩΡΙΝΑ

FAX :    2510242214

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:15/01/2016

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:  30

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής  εκδρομής στην Φλώρινα στο πλαίσιο των  προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης

Η Διευθύντρια του 7ου Γυμνασίου Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
 κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής  εκδρομής των μαθητών των Α’ και Β΄  τάξεων στη Φλώρινα.

Προορισμός εκδρομής: Φλώρινα

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη  7 Απριλίου 2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Σάββατο 9 Απριλίου 2016

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 85

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Τέσσερις (4) (4 γυναίκες) (Αρχηγός εκδρομής και  3 συνοδοί καθηγήτριες)

► Μεταφορικό μέσον:  Δύο (2) τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.)

► Έμπειρος συνοδός του ταξιδιωτικού γραφείου.

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Ξενοδοχείο 3 ή 4 αστέρων στην περιοχή της Φλώρινας.

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β) Μόνο πρωινό

► Λοιπές υπηρεσίες

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Περιοχή Πρεσπών
  • Νυμφαίο Φλώρινας
  • Κέντρο Ενημέρωσης Αρκτούρου στον Αετό Φλώρινας

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  7. Αναλυτικά το πρόγραμμα των μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε μέρα
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείο
  9. Αριθμός δωρεάν συμμετοχών (FREE) μαθητών

10. Απόδειξη πληρωμής χωριστά για κάθε μαθητή.

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός αλλά στην αξιολόγηση θα ληφθούν υπόψη και  άλλα ποιοτικά κριτήρια που θα εκτιμήσει η επιτροπή αξιολόγησης όπως η εμπειρία του γραφείου στη διοργάνωση πολυήμερων εκδρομών.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:00 π.μ.  της  22ης  Ιανουαρίου 2016 στο γραφείο του 7ου Γυμνασίου Καβάλας.

Καβάλα 15/01/2016

Η   Διευθύντρια