ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ. ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ Η ΛΑΡΙΣΑ

FAX :  25920 22713

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ21-01-2016

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 40

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στο πλαίσιο των προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας & Πολιτιστικών .

Ο Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Ελευθερούπολης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών που συμμετέχουν στα προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας & Πολιτιστικών στα Ιωάννινα.

ΕΠΙΛΟΓΗ Ι

Προορισμός εκδρομής:   Κέρκυρα

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  14-04-2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   17-04-2016

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:  64+-5

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών4 (Αρχηγός εκδρομής και  τρεις συνοδοί καθηγητές)

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :Ξενοδοχείο 3 αστέρων και άνω, κοντά  στο κέντρο της Κέρκυρας.

► Λοιπές υπηρεσίες :

Εισιτήρια  πλοίου από Ηγουμενίτσα στην Κέρκυρα και επιστροφή.

Πρόσθετη υπηρεσία:

Α. Εκπρόσωπος του Τουριστικού Γραφείου συνεχώς μαζί με την εκδρομή.

Β. Ξεναγός (Αχίλλειο)

Γ. Επισκέψεις χώρων-τόπων

Μέτσοβο, ΚΠΕ Κέρκυρας (Μπενίτσες),  Παλαιοκαστρίτσα, Περιήγηση στην πόλη της Κέρκυρας

ΕΠΙΛΟΓΗ ΙΙ

Προορισμός εκδρομής:   Λάρισα

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  14-04-2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   17-04-2016

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 64+-5

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών4 (Αρχηγός εκδρομής και  τρεις συνοδοί καθηγητές)

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Ξενοδοχείο 3 αστέρων και άνω . στο κέντρο της Λάρισας

► Λοιπές υπηρεσίες

Πρόσθετη υπηρεσία:

Α. Εκπρόσωπος του Τουριστικού Γραφείου συνεχώς μαζί με την εκδρομή.

Β. .Επισκέψεις χώρων-τόπων

• Καλαμπάκα – Μετέωρα
  • Τρίκαλα
  • Βόλος (Αρχαιολογικό Μουσείο και Μουσείο Πλινθοκεραμοποιΐας- Ναός Αγίας Τριάδας )
  • Πήλιο (Πορταριά –Μακρυνίτσα)

► Μεταφορικό μέσον: 2 τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τετράκλινα και τρίκλινα χωρίς ράντζο δωμάτια και για τους καθηγητές μονόκλινα  δωμάτια.

Β) Μόνο πρωινό.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι ο όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  4. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Κάλυψη του αντιτίμου σε επισκέψιμους χώρους που το απαιτούν
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  10. Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.

Στην προσφορά να αναφέρεται ο αριθμός των FREE εισιτηρίων για τους μαθητές, πέραν εκείνων των συνοδών καθηγητών.

Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα χωριστά.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές. Επίσης βαρύνουσα είναι και η γνώμη του Συλλόγου Γονέων του σχολείου, οι οποίοι σε τελική ανάλυση πληρώνουν για να πραγματοποιηθεί η εκδρομή. Η εκδρομή γίνεται χωρίς καμία δαπάνη για το δημόσιο

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 την Πέμπτη 28-01-2016  στο  ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ.

Ελευθερούπολη, 21-01-2016

O   Διευθυντής