ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚ. ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ

FAΧ:  25910-24967  (815-1400)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  ­­­­02-02-2016

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  διδακτικής επίσκεψης των μαθητών της Γ΄ τάξης στο εργοστάσιο «Συστήματα Sunlight Α.Β.Ε.Ε.» στο Νέο Όλβιο Ξάνθης.

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΥΜΝAΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για τη διδακτική επίσκεψη της Γ ΄ τάξης του σχολείου στο εργοστάσιο «Συστήματα Sunlight Α.Β.Ε.Ε.» στο Νέο Όλβιο Ξάνθης.

Προορισμός εκδρομής: Εργοστάσιο «Συστήματα Sunlight Α.Β.Ε.Ε.» στο Νέο Όλβιο Ξάνθης.

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 26/02/2016 από το 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 26/02/2016 στο 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 43

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3 (1 αρχηγός, 2 συνοδοί)

Μεταφορικό μέσον: 1 Τουριστικό λεωφορείο 50 θέσεων (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών).

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: ΟΧΙ

Υπηρεσίες καταλύματος: ΟΧΙ

Λοιπές υπηρεσίες: ΟΧΙ

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια αστικής - επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος του λεωφορείου.
  5. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:30 της 04/02/2016, ημέρα Πέμπτη, στο 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ. Και θα ανοιχθούν προς αξιολόγηση την ίδια ημέρα και ώρα.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ,  02/02/2016

Η Διευθύντρια