ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ.ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Τηλέφωνο: 2592022677

FAX :    2592023734

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 05-02-2016 ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 160

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση  τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Καστοριά.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Ελευθερούπολης  προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των ομάδων α) Περιβαλλοντικής Αγωγής και β) Πολιτιστικών Θεμάτων του Γυμνασίου Ελευθερούπολης στην Καστοριά.

• Ø Κοινή μετακίνηση δύο ομάδων μαθητών προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων

Προορισμός εκδρομής: Καστοριά

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη 31 Μαρτίου 2016

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   Κυριακή 03 Απριλίου 2016

Ομάδες μαθητών Περιβαλλοντικής Αγωγής και Πολιτιστικών Θεμάτων

• Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 110
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 5 (1 αρχηγός και 4 συνοδοί καθηγητές)

►Μεταφορικό μέσον: 2 τουριστικά λεωφορεία με δύο οδηγούς (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών)

►Συνοδός τουριστικού πρακτορείου

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :Ξενοδοχεία 3 αστέρων και άνω στην πόλη της Καστοριάς.

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς μονόκλινα.

Β) Μόνο πρωινό

►Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Διανυκτερεύσεις

1. Τρείς διανυκτερεύσεις στην Καστοριά  στις 31 Μαρτίου, 1 και 2 Απριλίου 2016

Β) Επίσκεψεις χώρων-τόπων:

1η ημέρα

• Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο του Πέλλας, επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του  «Αρκτούρου» στο Νυμφαίο Φλώρινας, Καστοριά.

2η ημέρα

• Πρέσπες – Φλώρινα - Καστοριά

3η ημέρα

• Δισπηλιό Καστοριάς, ξενάγηση στην πόλη της Καστοριάς

4η ημέρα

• Βεργίνα – Βέροια - Ελευθερούπολη

1. Όνομα και κατηγορία καταλυμάτων με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι τα ξενοδοχεία διαθέτουν νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Μετά  το  τέλος  της  μετακίνησης  το  πρακτορείο οφείλει  να  εκδώσει  απόδειξη  παροχής  υπηρεσιών  για  τον  κάθε  συμμετέχοντα.
  10. ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός αλλά στην αξιολόγηση θα ληφθούν υπόψη και  άλλα ποιοτικά κριτήρια που θα εκτιμήσει η επιτροπή αξιολόγησης , όπως η εμπειρία του γραφείου στη διοργάνωση πολυήμερων εκδρομών, η αξιοπιστία και  η φερεγγυότητα στις παρεχόμενες υπηρεσίες.     Bαρύνουσα  είναι  και  η  γνώμη  του  Συλλόγου  Γονέων  του  σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή να αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00  το μεσημέρι της Πέμπτης 11 Φεβρουαρίου 2016 στο Γυμνάσιο Ελευθερούπολης και θα ανοιχτούν την ίδια ημέρα μετά την καταληκτική ώρα κατάθεσης.

Ελευθερούπολη 05 Φεβρουαρίου 2016

Ιωάννης Τζιγγίζης