ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ.ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ Ν.ΚΑΡΒΑΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

E-mail: mail@gym-n-karval.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Παπαγεωργίου Ιωάννης

Τηλέφωνο: 2510 316500

FAX :  2510 620853 (8:15-14:00)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:16-02-2016

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 45

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση  ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης

Ο Διευθυντής  του Γυμνασίου Νέας Καρβάλης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με   κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών της Α’, Β’ και Γ’ τάξης του Γυμνασίου μας.

Προορισμός εκδρομής:   Θεσσαλονίκη

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Παρασκευή 18 Μαρτίου 2016 από Νέα Καρβάλη

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:  Παρασκευή 18 Μαρτίου 2016 από Θεσσαλονίκη

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 87 (44 Αγόρια, 43 Κορίτσια)

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Τέσσερις   (4) (1 Αρχηγός της εκδρομής και  τρεις (3) συνοδοί καθηγητές/τριες)

► Μεταφορικό μέσον:  ΔΥΟ (2) τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

► Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Πρόσθετη υπηρεσία: ---

Β) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

•  Βυζαντινό Μουσείο
  • Λευκός Πύργος
  • Μετακίνηση στην πόλη για μεσημεριανό φαγητό

Στην προσφορά τους τα  ταξιδιωτικά  πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  4. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων.
  6. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  7. Το ταξιδιωτικό γραφείο οφείλει με την ολοκλήρωση της εκδρομής να εκδώσει απόδειξη παροχής υπηρεσιών για κάθε μαθητή.

Ο διαγωνισμός δεν θα είναι απαραίτητα μειοδοτικός, μεταξύ των άλλων θα ληφθεί υπόψη η εμπειρία και η αξιοπιστία του γραφείου σε σχολικές εκδρομές και οι παρεχόμενες υπηρεσίες

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 την Δευτέρα, 22-2-2016 στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ Νέας Καρβάλης.

α/α

Παπαγεωργίου Ιωάννης