ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ.ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΣΤΟ ΒΟΛΟ-ΣΚΙΑΘΟ

Τηλέφωνο:  2510622813

FAX :    2510516333

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 29-2-2016

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  τετραήμερης  εκπαιδευτικής εκδρομής

Ο/Η Διευθυντής του Γυμνασίου Κρηνίδων προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Β΄ τάξης στον Βόλο-Σκιάθο, στο πλαίσιο των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων.

Προορισμός εκδρομής: Βόλος-Σκιάθος

Ημέρα και ώρα Αναχώρησης εκδρομής: 8-4-2016, 07:30

Ημέρα και ώρα Επιστροφής εκδρομής: 11-4-2016, 21:30

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 23

Αριθμός συνοδών  καθηγητών: (2)  (Αρχηγός εκδρομής και  1 συνοδός καθηγητής)

Μεταφορικό μέσον: 1. Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών. 2. Πλοίο γραμμής (Βόλος-Σκιάθος μετ’ επιστροφής)

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: τριών αστέρων και άνω στον Βόλο.

Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  Πρωινό ή ημιδιατροφή

Λοιπές υπηρεσίες :

1. Επίσκεψεις χώρων-τόπων:

Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου, Παναγία των Βράχων, Κτίριο Σπίρερ (Κέντρο Ιστορίας), Πήλιο (Μακρυνίτσα-Λαογραφικό Μουσείο, Μηλιές-Βιβλιοθήκη Δημητριέων), Σκιάθος (Μουσείο Παπαδιαμάντη, Μονή Ευαγγελιστρίας).

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή /χωρίς ημιδιατροφή,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Το ταξιδιωτικό γραφείο οφείλει, με την ολοκλήρωση της εκδρομής, να εκδώσει απόδειξη παροχής υπηρεσιών για κάθε μαθητή.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 της Δευτέρας  7-3-2016 στο Γυμνάσιο Κρηνίδων.

Δευτέρα, 29/2/2016

O   Διευθυντής