ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ.ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

FAX :  2591051298

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 2-03-2016

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Κεραμωτής προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011,  ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την διοργάνωση τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Κέρκυρα στα πλαίσια υλοποίησης προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας.

► Προορισμός εκδρομής: Κέρκυρα

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 15 Απριλίου 2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 18 Απριλίου 2016

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: σαράντα επτά (47)

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: τρείς (3).   (Αρχηγός εκδρομής  και 2 συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  1 τουριστικό λεωφορείο με έναν οδηγό (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: Διαμονή σε ξενοδοχείο της πόλης της Κέρκυρας 3* και πάνω σε τρίκλινα δωμάτια (χωρίς ράντζα) για τους μαθητές και σε μονόκλινα για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

Υπηρεσίες καταλύματος: Πρωινό

► Λοιπές υπηρεσίες:

•  Επισκέψεις χώρων-τόπων: Μέτσοβο – Ηγουμενίτσα – Κέρκυρα (Αχίλλειον, Μον –Ρεπό, Κανόνι, Ποντικονήσι, Παναγία Βλαχερνών, Δημοτική Πινακοθήκη, Δήμος Κέρκυρας , Πλατεία Λιστόν,  Παλαιοκαστρίτσα, Μοναστήρι Παναγίας, Νέο Φρούριο, Λευκίμμη) – Ιωάννινα.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος , αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  3. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  4. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  5. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  6. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου και, εφ όσον χρειάζεται, επείγουσα αερομεταφορά..
  9. Απαιτείται πλήρης περιγραφή συνοδευόμενη από ενημερωτικά φυλλάδια των προτεινόμενων από το πρακτορείο ξενοδοχείων και με την αντίστοιχη οικονομική προσφορά για το κάθε ξενοδοχείο.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:00 π.μ την Δευτέρα, 7-03-2016 στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

Κεραμωτή, 2/03/2016

Ο  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ