ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΕΛ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΓΙΑ ΒΟΛΟ Ή ΤΡΙΚΑΛΑ

Τηλέφωνο:  2510516211

FAX :  2510622812

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 04-03-2016

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση Τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των ομάδων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Αγωγής σταδιοδρομίας της Β΄ Τάξης Λυκείου στο Βόλο ή στα Τρίκαλα.

Η Διευθύντρια του ΓΕΛ Κρηνίδων προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση

Α) «4ήμερης εκδρομής στο Βόλο – Πήλιο μόνο με πρωινό»

Ή

B)  «4ήμερης εκδρομής στα Τρίκαλα – λίμνη Πλαστήρα – Μετέωρα μόνο με πρωινό»

Προορισμός εκδρομής:  ΒΟΛΟΣ ή ΤΡΙΚΑΛΑ

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  16-04-2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   19-04-2016

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 34

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών3 (Αρχηγός εκδρομής και  δύο συνοδοί καθηγητές)

ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ

1η Ημέρα: ΚΡΗΝΙΔΕΣ–ΒΟΛΟΣ ή ΤΡΙΚΑΛΑ (ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ)

2η Ημέρα: ΒΟΛΟΣ ή ΤΡΙΚΑΛΑ (ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ)

3η Ημέρα: ΒΟΛΟΣ ή ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ (ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ)

4η Ημέρα: ΒΟΛΟΣ ή ΤΡΙΚΑΛΑ - ΚΡΗΝΙΔΕΣ

► Μεταφορικό μέσο: Μετάβαση από Κρηνίδες προς Βόλο ή Τρίκαλα και επιστροφή με ΈΝΑ λεωφορείο.

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: Ξενοδοχείο 4 Αστέρων στο κέντρο του Βόλου ή των Τρικάλων (αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών που προσφέρει το ξενοδοχείο).

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη διαμονή των μαθητών ζητούνται τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια χωρίς ράντζο

και για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς μονόκλινα.

Β) Πρωινό (μόνο)

► Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων στο ΒΟΛΟ:

• Πανεπιστήμιο
  • Αρχαιολογικό μουσείο
  • Πήλιο
  • Μουσείο τραίνων

Β) Επισκέψεις χώρων-τόπων στα ΤΡΙΚΑΛΑ:

• Λίμνη Πλαστήρα
  • Μετέωρα
  • Αρχαιολογικό μουσείο
  • Κάστρο

Διαδρομές από και προς το ξενοδοχείο και μετακινήσεις των εκδρομέων στην πόλη του Βόλου ή των Τρικάλων (εκδρομές-έξοδοι) με λεωφορείο άριστης κατάστασης, το οποίο θα είναι διαθέσιμο στο σχολείο όλο το 24ωρο.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

α) Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και επείγουσα αερομεταφορά.

β) Ασφάλεια αστικής ευθύνης, όπως ορίζει το σχετικό Π.Δ.,

γ) Πεπειραμένο συνοδό του γραφείου και

δ) Φ.Π.Α.

Απαιτείται πλήρης περιγραφή συνοδευόμενη από ενημερωτικά φυλλάδια των προτεινόμενων από το πρακτορείο ξενοδοχείων και με την αντίστοιχη οικονομική προσφορά για το κάθε ξενοδοχείο.

Στην προσφορά να αναφέρεται   α) ο αριθμός των FREE εισιτηρίων για τους μαθητές, πέραν εκείνων των συνοδών καθηγητών β) δωρεές προς το σχολείο γ) οποιαδήποτε άλλη προσφορά ή διευκόλυνση προς τους εκδρομείς.

Σημειώνεται ότι απαγορεύεται ρητά η προσωπική διευκόλυνση προς τους μαθητές

Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα χωριστά.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Αποδοχή από μέρους του πρακτορείου ποινικής ρήτρας, σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου, με ποσό που θα καθοριστεί από τη Διεύθυνση του Σχολείου.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:00 π.μ. της Τετάρτης 09 Μαρτίου 2016 στο ΓΕ.Λ  Κρηνίδων και θα ανοιχθούν στις 11.30 π.μ.
  2. Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη  τόσο η αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές.

Κρηνίδες, 04/03/2016

Η Διευθύντρια