ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΘΑΣΟ

Πληροφορίες: Ξυλούδης Ηλίας.

Τηλέφωνο:  2510 224843

FAX : 2510 224843

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 03 / 03 / 2016.

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση   ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής του 1ου Γυμνασίου Καβάλας στη Θάσο.

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με   κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287 / Γ2 / 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/ 2‑12‑2011) του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ.) για τη διοργάνωση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής του Γυμνασίου.

Προορισμός εκδρομής:  Θάσος μέσω Κεραμωτής.

Ημέρα, ώρα και τόπος αναχώρησης:      Πέμπτη 21 Απριλίου 2016, ώρα 07.50’ έως 08.30’ π.μ.,  από Καβάλα (είσοδο λιμανιού)*.

► Ημέρα, ώρα  και τόπος επιστροφής:       Πέμπτη 21 Απριλίου 2016, ώρα 07.00’ έως 08.30’  μ.μ.,  στην Καβάλα *.

*H ακριβής ώρα αναχώρησης και επιστροφής θα καθορισθεί αμέσως μετά την ανακοίνωση των δρομολογίων των ferry boat μηνός Απριλίου 2016.

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:          192±4   μαθητές-μαθήτριες.

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών:               Οκτώ (8): Αρχηγός εκδρομής και επτά συνοδοί καθηγητές.

► Μεταφορικό μέσον:  Λεωφορεία, τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης οδηγών κ.λπ.), ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Δεν θα χρειασθεί.

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το Ταξιδιωτικό Γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Βεβαίωση Συνδρομής Νόμιμων Προϋποθέσεων για τη λειτουργία του Ταξιδιωτικού Γραφείου.
  3. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης του ταξιδιωτικού πρακτορείου.
  4. Το κόστος της επιπλέον πρόσθετης ασφάλισης που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας (Νοσοκομειακή-Ιατροφαρμακευτική κάλυψη) όλων των μαθητών και των συνοδών καθηγητών για την διάρκεια της εκδρομής από την ώρα της αναχώρησης μέχρι την επιστροφή.
  5. Αριθμό λεωφορείων που θα απαιτηθούν, αριθμό ατόμων ανά λεωφορείο  και το κόστος ανά λεωφορείο για τα δρομολόγια Καβάλα – Κεραμωτή και Κεραμωτή – Καβάλα και το κόστος πρόσθετης ασφάλισης ξεχωριστά (προηγούμενης παραγράφου) ανά άτομο συμμετοχής  στην εκδρομή.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή να έχουν φθάσει με άλλο τρόπο σε κλειστούς αποκλειστικά φακέλους, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή (όχι με τηλεομοιοτυπία-FAX, όχι μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. 190919/Δ2/25-11-2014 εγκύκλιο του ΥΠΟΠΑΙΘ) μέχρι τις 13.45΄ της Παρασκευής,  11 Μαρτίου 2016, στο Γραφείο του 1ου Γυμνασίου Καβάλας.

Οι φάκελοι θα ανοιχθούν στις  14.00΄ της ίδιας ημέρας (Παρασκευή 11 Μαρτίου 2016) από την αρμόδια Επιτροπή του Σχολείου.

Καβάλα, 03 / 03 / 2016.

O Διευθυντής