ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔ.ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ

Τηλέφωνο: 2510 391455

Aμυγδαλεώνας   9/3/2016

Αρ. Πρωτ.:

ΘΕΜΑ : «Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση  διδακτικής εκδρομής με μετακίνηση στην Καβάλα»

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Αμυγδαλεώνα προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση διδακτικής  επίσκεψης στην Καβάλα για τις  Α’, Β’ και  Γ’ τάξεις του Γυμνασίου.

Προορισμός εκδρομής:  Αμυγδαλεώνας - Καβάλα - Αμυγδαλεώνας

► Ημέρα Αναχώρησης:  Τρίτη 5 Απριλίου 2016 και ώρα 8:30 π.μ.

► Ημέρα Επιστροφής: Τρίτη 5 Απριλίου 2016 και ώρα 13:30

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 150

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Έξι (6) (Αρχηγός εκδρομής και  πέντε συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

►  Γενικοί όροι συμμετοχής στην εκδρομή

Α)  Έκδοση απόδειξης πληρωμής ξεχωριστά σε κάθε γονέα

Β)  Επιστροφή χρημάτων σε μαθητή ο οποίος λόγω ασθενείας αποδεδειγμένης από νοσοκομείο δεν δύναται να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής

4. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν στο σχολείο με κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, μέχρι τις 11:00, Τετάρτη 16 Μαρτίου  2016 στη Διεύθυνση του σχολείου. Οι προσφορές θα ανοιχτούν την ίδια ημέρα και ώρα.

Η Διευθύντρια

Αρσένη Κυριακή