ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΕΛ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗ

FAX :  25920 22713

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ21-09-2016

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:595

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση διδακτικής επίσκεψης στο Εκθεσιακό Κέντρο Καβάλας «Απόστολος Μαρδύρης»

Ο Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Ελευθερούπολης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής  εκδρομής .

Προορισμός εκδρομής:   Νέα Καρβάλη

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  14-10-2016

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   14-10-2016

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 78

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 4 (Αρχηγός εκδρομής και  τρείς συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  2 τουριστικά λεωφορεία  (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  4. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές. Επίσης βαρύνουσα είναι και η γνώμη του Συλλόγου Γονέων του σχολείου, οι οποίοι σε τελική ανάλυση πληρώνουν για να πραγματοποιηθεί η εκδρομή. Η εκδρομή γίνεται χωρίς καμία δαπάνη για το δημόσιο

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 28-09-2016στο  ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ.

Ελευθερούπολη, 21-09-2016

O   Διευθυντής