ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΟ ΟΧΥΡΟ ΡΟΥΠΕΛ

Τηλέφωνο: 25910-24967

FAΧ:  25910-24967

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  ­­­­29-9-2016

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές  για  τη  διοργάνωση  διδακτικής επίσκεψης των μαθητών, όλων των τάξεων του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης  στο Οχυρό Ρούπελ.

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΥΜΝAΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για τη διδακτική επίσκεψη όλων των τάξεων του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης  στο Οχυρό Ρούπελ.

Προορισμός εκδρομής: Οχυρό Ρούπελ.

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 21/10/2016 από το 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 21/10/2016 στο 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 152

► Αριθμός συνοδών καθηγητών: 7 (1 αρχηγός, 6 συνοδοί)

► Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικά λεωφορεία 50 θέσεων  (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν  όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών).

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: ΟΧΙ

► Υπηρεσίες καταλύματος: ΟΧΙ

► Λοιπές υπηρεσίες: Τα ταξιδιωτικά πρακτορεία θα πρέπει να επιστρέψουν τους μαθητές των χωριών: Πετροπηγής, Νέας Κώμης, Ερατεινού και Χρυσοχωρίου μετά το τέλος της εκδρομής στα χωριά τους.

Γεύμα στο χωριό Άνω Πορρόια.

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια αστικής - επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος του λεωφορείου.
  5. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:00 της 05/10/2016, ημέρα Τετάρτη, στο 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ. Και θα ανοιχθούν προς αξιολόγηση την ίδια ημέρα και ώρα.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ,  29/9/2016

Η Διευθύντρια