ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τηλέφωνο: 25910-24967

FAΧ:  25910-24967  (815-1400)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  ­­­­07-11-2016

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές  για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής εκδρομής, στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος,  μαθητών της Γ΄ τάξης  του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης  στη Θεσσαλονίκη.

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΥΜΝAΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την  εκπαιδευτική εκδρομή, στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος,  μαθητών της Γ΄ τάξης  του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης,  στη Θεσσαλονίκη..

Προορισμός εκδρομής: Θεσσαλονίκη.

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 02/12/2016 από το 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 02/12/2016 στο 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 33

► Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3 (1 αρχηγός, 2 συνοδοί)

► Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο 50 θέσεων  (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει  όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών).

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: ΟΧΙ

► Υπηρεσίες καταλύματος: ΟΧΙ

► Λοιπές υπηρεσίες: Τα ταξιδιωτικά πρακτορεία θα πρέπει να επιστρέψουν τους μαθητές του Χρυσοχωρίου μετά το τέλος της εκδρομής στο χωριό τους.

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια αστικής - επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος του λεωφορείου.
  5. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:00 της 11/11/2016, ημέρα Παρασκευή, στο 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ. Και θα ανοιχθούν προς αξιολόγηση την ίδια ημέρα και ώρα.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ,  07/11/2016

Η Διευθύντρια