ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΗΣΙΑΝΗΣ ΔΗΠΕΘΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

FAX :  2592061333

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 2/12/2016

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 589

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  διδακτικής επίσκεψης στην  Καβάλα για την παρακολούθησης θεατρικής παράστασης.

Ο Διευθυντής του  Γυμνασίου Νικήσιανης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διδακτική επίσκεψη του σχολείου στην Καβάλα (ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. ΚΑΒΑΛΑΣ)

Προορισμός εκδρομής: Καβάλα στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Καβάλας (Φιλίππου 4).

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2016 από το Γυμνάσιο Νικήσιανης

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2016 στο Γυμνάσιο Νικήσιανης

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 92

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Πέντε (5) (Αρχηγός εκδρομής και τέσσερις (4) συνοδοί καθηγητές).

►Μεταφορικό μέσον:  Δύο (2) Λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Δεν θα χρειασθεί.

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη των συνοδών καθηγητών και όλων των μαθητών για την διάρκεια του ταξιδιού.
  4. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά λεωφορείο.
  6. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές  θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 μ.μ. της Τρίτης 6 Δεκεμβρίου 2016 στο  Γυμνάσιο Νικήσιανης. Θα ανοιχθούν και θα αξιολογηθούν την ίδια ημέρα και ώρα.

Νικήσιανη, 2/12/2016

O Διευθυντής