ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 1ου ΕΠΑΛ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

FAX :   2592022310

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 20-01-2017

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 11/20-1-17

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για την διοργάνωση πενθήμερης η επταήμερης εκδρομής της Γ΄Τάξης

Ο Διευθυντής του 1ου ΕΠΑ.Λ Ελευθερούπολης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση επταήμερης η πενθήμερης εκδρομής για Κρήτη ως εξής:

1. 5 ήμερη: μετάβαση-επιστροφή με αεροπλάνο.
  2. 6 ήμερη: μετάβαση οδικώς ακτοπλοϊκώς και επιστροφή με αεροπλάνο
  3. 7 ήμερη: μετάβαση – επιστροφή οδικώς-ακτοπλοϊκώς

Προορισμός εκδρομής: «Κρήτη»

1. 1.    Πενθήμερη αεροπορική εκδρομή

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  03/04/2017

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   07/04/2017

1. Εξαήμερη μικτή εκδρομή

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  03/04/2017

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   08/04/2017

1. Επταήμερη εκδρομή(οδικώς-ακτοπλοικώς)

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  03/04/2017

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:  09/04/2017

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:58 (40 αγόρια 18 κορίτσια)

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 4 (αρχηγός + 3 συνοδοί)

►Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο  65 περίπου θέσεων  ( διόροφο η μονόροφο το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: Διαμονή σε ξενοδοχείο 4 η 5 αστέρων στην περιοχή Ηρακλείου σε τρίκλινα ή τετράκλινα  δωμάτια χωρίς ράντζο για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.

Υπηρεσίες καταλύματος: Ημιδιατροφή κάθε μέρα (προσφορά μόνο με μπουφέ).

Λοιπές υπηρεσίες

Συνοδός του πρακτορείου καθ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.Τα λεωφορεία θα πρέπει να είναι διαθέσιμα καθ όλο το εικοσιτετράωρο προκειμένου να καλύψουν κάθε ανάγκη μετακίνησης στα πλαίσια του προγράμματος και όπου αλλού ζητηθεί.

Απαιτείται πλήρης περιγραφή συνοδευόμενη από ενημερωτικά φυλλάδια των προτεινόμενων από το πρακτορείο ξενοδοχείων και με την αντίστοιχη οικονομική προσφορά για το κάθε ξενοδοχείο.

Αναλυτικό πρόγραμμα των μετακινήσεων και των ξεναγήσεων που θα πραγματοποιηθούν.

Επισκέψεις – περιηγήσεις: Πόλη του Ηρακλείου , Ενυδρείο, Κνωσός, Αρχαιολογικό μουσείο, Έλούντα, Άγιος Νικόλαος, Σπιναλόγκα, Ρέθυμνο, Χανιά

Στην προσφορά να αναφέρεται ο αριθμός των FREE εισιτηρίων για τους μαθητές, πέραν εκείνων των συνοδών καθηγητών.

Πεπειραμένος ξεναγός όπου αυτό απαιτείται.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  5. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  6. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη των συνοδών καθηγητών και όλων των μαθητών
  7. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

10. Αμοιβές συνοδών και ξεναγών

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 13:00 της Τρίτης, 31/01/2017   στο γραφείο του διευθυντή του σχολείου.

Ελευθερούπολη,  20/01/2017

Ματζάνας Εμμανουήλ