ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ 5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΜΑΡΩΝΕΙΑ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ

FAX : 2510 838822

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 26/01/2017

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:08

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση μονοήμερης  εκπαιδευτικής  επίσκεψης στο πλαίσιο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στο ΚΠΕ Μαρώνειας

Ο Διευθυντής του 5ου Γυμνασίου Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη

διοργάνωση εκπαιδευτικής  επίσκεψης της Α΄ - Γ’ Τάξης του Γυμνασίου (περιβαλλοντική ομάδα)

Προορισμός εκδρομής:Μαρώνεια - Κομοτηνή

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:.  Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:23

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Δύο (2)  (1 Αρχηγός εκδρομής και  1 συνοδός καθηγητής).

►Μεταφορικό μέσον:  Ένα τουριστικό λεωφορείο, δυνατότητα και για mini bus  (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών. Το λεωφορείο θα είναι διαθέσιμο στο σχολείο καθ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :Δεν θα χρειαστεί

Επισκέψεις χώρων-τόπων:

ΚΠΕ Μαρώνειας (Ίμερος), πόλη Κομοτηνής, πόλη Ξάνθης

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής
  4. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων
  6. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου
  7. Αλλαγή κατόπιν συμφωνίας των προβλεπόμενων ημερομηνιών και επιστροφή όλων των χρημάτων κατά την περίπτωση μη πραγματοποίησης του ταξιδιού λόγω ανωτέρας βίας (φυσικές καταστροφές – εκλογές κ.λ.π.)

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:00 το μεσημέρι της Τρίτης 31/01/2017  στο γραφείο του 5ου Γυμνασίου Καβάλας Θ. Πουλίδου 14 – 16και θα ανοιχτούν από την επιτροπή αξιολόγησης προσφορών με τη λήξη της προθεσμίας.

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές.

Καβάλα, 26/01/2017

O Διευθυντής