ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (ΑΘΗΝΑ)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,ΕΡΕΥΝΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ   ΠΕ  ΚΑΒΑΛΑΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Tαχ. Δ/νση: Ρήγα Φερραίου

Τ.Κ. – Πόλη:  64200-

Χρυσούπολη

E-mail: mail@2gym-chrys.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Καποδίστρια Δ.

Τηλέφωνο: 25910-24967

FAΧ:  25910-24967

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  ­­­­31-01-2017

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές  για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Β΄ και Γ΄ τάξης  του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης  στην Αθήνα (Βουλή).

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΥΜΝAΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την  εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Β΄ και Γ΄ τάξης  του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης  στην Αθήνα (Βουλή). .

Προορισμός εκδρομής: Αθήνα

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 10/03/2017 από το 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 12/03/2017 στο 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 35

► Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3 (1 αρχηγός, 2 συνοδοί)

► Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο 50 θέσεων  με 2 οδηγούς(το οποίο θα πρέπει να διαθέτει  όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών).

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: Ξενοδοχείο 4**** στο κέντρο της Αθήνας.

► Υπηρεσίες καταλύματος: Για τη φιλοξενία των μαθητών, δίκλινα ή τρίκλινα (κανονικών κλινών όχι πτυσσόμενων), για τους συνοδούς μονόκλινα.

• Πρωινό .

► Λοιπές υπηρεσίες

Επισκέψεις χώρων- τόπων:

• Βουλή των Ελλήνων
  • Επίσκεψη στην Ακρόπολη και στο μουσείο της Ακρόπολης με ύπαρξη ξεναγού .
  • Επιλεγμένη θεατρική παράσταση
  • Αττικό Πάρκο  και Πλανητάριο αναλόγως του διαθέσιμου χρόνου

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος,  ακριβή αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά τα έξοδα του προγράμματος που καλύπτονται και δεν καλύπτονται από την προσφορά.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα νοσηλείας ή ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας των συνοδών καθηγητών και όλων των μαθητών για τη διάρκεια του ταξιδιού.
  9. Αναλυτικά το πρόγραμμα των μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε μέρα
  10. Το τουριστικό γραφείο έχει την υποχρέωση να εκδώσει μετά την ολοκλήρωση της εκδρομής Απόδειξη Παροχής Υπηρεσιών για καθέναν από τους μαθητές.

Σημείωση:  Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός αλλά βασίζεται και σε ποιοτικά κριτήρια τα οποία θα εκτιμήσει η επιτροπή που θα επιλέξει την προσφορά.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:00 της 07/02/2017, ημέρα Tρίτη, στο 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ. Και θα ανοιχθούν προς αξιολόγηση την ίδια ημέρα και ώρα.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ,  31/01/2017

Η Διευθύντρια