ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 5ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ Ή ΝΑΥΠΛΙΟ

FAX :  2510244067

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 09-2-2017

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 64

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  τετραήμερης  εκπαιδευτικής  επίσκεψης  στην  Κέρκυρα  ή Ναύπλιο  στο  πλαίσιο  προγραμμάτων  αγωγής  σταδιοδρομίας.

Η Διευθύντρια του 5ου ΓΕ.Λ Καβάλας  προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α΄ και  Β΄ Λυκείου (ομάδες προγραμμάτων αγωγής σταδιοδρομίας).

Προορισμός εκδρομής: Κέρκυρα ή Ναύπλιο

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη 30 Μαρτίου  2017

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Κυριακή 2 Απριλίου  2017

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:    114

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 9   (Ακολουθείται διαφορετικό ημερήσιο πρόγραμμα για κάθε ομάδα).

► Μεταφορικό μέσον:  3 τουριστικά λεωφορεία με δύο οδηγούς το καθένα τα οποία πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από το νόμο προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λ.π) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση των μαθητών και εκπαιδευτικών.Τα λεωφορεία πρέπει να βρίσκονται σε άριστη κατάσταση και να είναι διαθέσιμα αποκλειστικά για τους εκδρομείς καθ’ όλη τη διάρκεια του ταξιδιού (για τις ημερήσιες μετακινήσεις-επισκέψεις και για τις νυχτερινές εξόδους).

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Διαμονή κατά προτίμηση σε ξενοδοχεία τριών και άνω αστέρων κατάλληλα για τη φιλοξενία μαθητών (αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών που προσφέρει το ξενοδοχείο).

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τρίκλινα (χωρίς ράντζα) και για τους καθηγητές μονόκλινα δωμάτια.

Β) Πρωινό.

► Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων  Κέρκυρας ή Αργολίδας.

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά  πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  7. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9.  Ακριβή αριθμό free εισιτηρίων.

10.  Το πρακτορείο θα αναλάβει την ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση, την ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, την ασφάλιση αστικής ευθύνης μαθητών και συνοδών και επείγουσα αερομεταφορά, εάν χρειαστεί.

Μετά  το  τέλος  της  εκδρομής  το  πρακτορείο οφείλει  να  εκδώσει  απόδειξη  παροχής  υπηρεσιών  για  τον  κάθε  συμμετέχοντα.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:30  την  Πέμπτη 16-2-2017 στο Γραφείο του 5ουΓενικού Λυκείου Καβάλας και θα ανοιχτούν  την ίδια ημέρα και ώρα.

Καβάλα,  09/02/2017

Η Διευθύντρια