ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ

Τηλέφωνο: 25910-24967

FAΧ:  25910-24967

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  ­­­­17-02-2017

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές  για  τη  διοργάνωση  διδακτικής επίσκεψης των μαθητών της  Β’ τάξη του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης στα εργοστάσια: «Γαλακτοκομείο ΡΟΔΟΠΗ», στην Ξάνθη και «Πλαστικά Θράκης ΑΒΕΕ», στο Μαγικό Ξάνθης.

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΥΜΝAΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για τη διδακτική επίσκεψη των μαθητών της  Β’ τάξης  του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης,  στα εργοστάσια: «Γαλακτοκομείο ΡΟΔΟΠΗ», στην Ξάνθη και «Πλαστικά Θράκης ΑΒΕΕ», στο Μαγικό Ξάνθης.

Προορισμός εκδρομής: «Γαλακτοκομείο ΡΟΔΟΠΗ», στην Ξάνθη και «Πλαστικά Θράκης ΑΒΕΕ», στο Μαγικό Ξάνθης.

► Ημέρα και ώρα Αναχώρησης εκδρομής: 17/03/2017  και ώρα 08:15 από το 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Ημέρα και ώρα Επιστροφής εκδρομής: 17/03/2017μέχρι τις 13:45 στο 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 28

► Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2 (1 αρχηγός, 1 συνοδός)

► Μεταφορικό μέσον:  1 Τουριστικό λεωφορείο 50 θέσεων  (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει  όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών).

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: ΟΧΙ

► Υπηρεσίες καταλύματος: ΟΧΙ

► Λοιπές υπηρεσίες: ΟΧΙ.

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια αστικής - επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος του λεωφορείου.
  5. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:00 της 22/02/2017, ημέρα Τετάρτη, στο 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ. Και θα ανοιχθούν προς αξιολόγηση την ίδια ημέρα και ώρα.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ,  17/02/2017

Η Διευθύντρια