ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ 1ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΙΣ ΣΠΕΤΣΕΣ -ΝΑΥΠΛΙΟ

FAX :    2510223588

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 17/02/2017

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 44

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής επίσκεψης στο πλαίσιο Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής Υγείας

Ο Διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
 κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)όπως τροποποιήθηκε με την υπ΄αριθμ. 220647/Δ2(ΦΕΚ 4227/τ.Β΄/28-12-2016)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α’ τάξης (ομάδων σχολικών δραστηριοτήτων).

Προορισμός εκδρομής: Ναύπλιο-Σπέτσες

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη 30 Μαρτίου 2017

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Κυριακή 02 Απριλίου 2017

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 41 ( 14 Αγόρια, 27 Κορίτσια) με δυνατότητα ± 2 μαθητών

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Τρεις (3)  (Ο Αρχηγός της εκδρομής και 2 συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  Μετάβαση από Καβάλα – Ναύπλιο  με ένα λεωφορείο  και επιστροφή από Ναύπλιο-Καβάλα. Τουριστικό λεωφορείο ( το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λ.π.- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών)

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :  3 ή 4 αστέρων : στην πόλη του Ναυπλίου ή σε κοντινή χιλιομετρικά απόσταση πέριξ του Ναυπλίου (π.χ. Τολό).

Το ξενοδοχείο θα πρέπει να είναι κατάλληλο για την φιλοξενία των μαθητών σε ενιαίο κτήριο με θέρμανση (ΟΧΙ bungalows- Απαιτείται αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών που προσφέρει το ξενοδοχείο).

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) για τη φιλοξενία μαθητών ζητούνται δίκλινα ή/και τρίκλινα δωμάτια (ΟΧΙ ράντζα) και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  πρωινό (μπουφές) και ημιδιατροφή (μπουφές)

► Λοιπές υπηρεσίες :

Α) Πρόσθετη υπηρεσία: Ένας (1) ξεναγός για όλη την ημέρα ξενάγησης στους αρχαιολογικούς χώρους Μυκηνών, Επιδαύρου και Ναυπλίου (ιστορικό κέντρο- Ακροναυπλία).

Β) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

1η ημέρα : Άφιξη στο Ναύπλιο με στάση για φωτογράφηση στον Ισθμό Κορίνθου

2η ημέρα : Επίδαυρος-Μυκήνες-Ναύπλιο

3η ημέρα : Πόρτο Χέλι-Σπέτσες

4η ημέρα : Επιστροφή στην Καβάλα με στάση για μεσημεριανό φαγητό στη Χαλκίδα.

Καθημερινές διαδρομές από και προς το ξενοδοχείο και μετακινήσεις των εκδρομέων στους προορισμούς (εκδρομές - νυκτερινές έξοδοι) με ένα λεωφορείο άριστης κατάστασης, το οποίο θα είναι διαθέσιμο για το σχολείο όλο το 24ωρο.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει : α) την αμοιβή του ξεναγού β) κόστος μεταφοράς με πλοίο (φέρρυ) στις Σπέτσες γ) Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, δ) ασφάλεια αστικής ευθύνης, όπως ορίζει το σχετικό Π.Δ., ε) πεπειραμένο συνοδό του γραφείου και στ) Φ.Π.Α.

Απαιτείται πλήρης περιγραφή συνοδευόμενη από ενημερωτικά φυλλάδια των προτεινόμενων από το πρακτορείο ξενοδοχείων και με την αντίστοιχη οικονομική προσφορά για το κάθε ξενοδοχείο.

Στην προσφορά να αναφέρεται ο αριθμός των FREE εισιτηρίων για τους μαθητές, πέραν εκείνων των συνοδών καθηγητών.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη των συνοδών καθηγητών και όλων των μαθητών για την διάρκεια του ταξιδιού και την διαμονή.
  6. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.

Με την ολοκλήρωση της εκδρομής το ταξιδιωτικό γραφείο οφείλει να εκδίδει στο όνομα του κάθε μαθητή εξοφλητική απόδειξη.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:30 π.μ., την Παρασκευή 24  Φεβρουαρίου 2017, στο γραφείο του διευθυντή του σχολείου.

1. Καμία προσφορά δεν θα γίνει δεκτή με φάξ ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.  Το άνοιγμα των προσφορών θα πραγματοποιηθεί την ίδια ημέρα (23/02/2017) στις 12:45.
  1. 2.    Κατά τον διαγωνισμό θα ληφθεί υπόψη τόσο η εμπειρία των γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές και οι παρεχόμενες υπηρεσίες τους όσο και η καλύτερη προσφερόμενη τιμή.

Καβάλα 17/02/2017

Διευθυντής