ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΕΛ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

FAX :  25920 22713

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  20-02-2017

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 60

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στο πλαίσιο των προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας & Πολιτιστικών .

Η προκήρυξη με αριθμό πρωτοκόλλου 46/10-02-2017 για την εκδρομή στα Ιωάννινα ακυρώνεται καθώς η μοναδική προσφορά  καταλύματος των ταξιδιωτικών γραφείων  κρίθηκε εξαιρετικά  ακριβή.

Προορισμός εκδρομής:   Τρίκαλα

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  30-03-2017

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   02-04-2017

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 70+/-5

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών4 (Αρχηγός εκδρομής και  τρεις συνοδοί καθηγητές)

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Ξενοδοχείο 3 αστέρων και άνω στην πόλη των Τρικάλων

► Λοιπές υπηρεσίες

Πρόσθετη υπηρεσία:

Α. Εκπρόσωπος του Τουριστικού Γραφείου (με συνεχή παρουσία στην εκδρομή).

Β. .Επισκέψεις χώρων-τόπων

• Καλαμπάκα – Μετέωρα
  • Βόλος (Αρχαιολογικό Μουσείο και Μουσείο Πλινθοκεραμοποιΐας- Ναός Αγίας Τριάδας )
  • Πήλιο (Πορταριά –Μακρυνίτσα)

► Μεταφορικό μέσον: 2 τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τετράκλινα και τρίκλινα (χωρίς ράντζο) δωμάτια και για τους καθηγητές μονόκλινα  δωμάτια.

Β) Μόνο πρωινό.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι ο όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  4. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Κάλυψη του αντιτίμου σε επισκέψιμους χώρους που το απαιτούν
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  10. Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.

Στην προσφορά να αναφέρεται ο αριθμός των FREE εισιτηρίων για τους μαθητές, πέραν εκείνων των συνοδών καθηγητών.

Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα χωριστά.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές. Επίσης βαρύνουσα είναι και η γνώμη του Συλλόγου Γονέων του σχολείου, οι οποίοι σε τελική ανάλυση πληρώνουν για να πραγματοποιηθεί η εκδρομή. Η εκδρομή γίνεται χωρίς καμία δαπάνη για το δημόσιο

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 την Παρασκευή 24-02-2017  στο  ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ.

Ελευθερούπολη, 20-02-2017

O   Διευθυντής