ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΣΙΟΥ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Τηλέφωνο:  2510622813

FAX :    2510516333

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 24-02-2017

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής

Ο/Η Διευθυντής του Γυμνασίου Κρηνίδων προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές, σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 Β΄/2-12-2011) και την Y.A. 220647/Δ2 (ΦΕΚ 4227/28-12-2016, άρ. 8, για την εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ τάξης στο πλαίσιο του Προγράμματος - Διαγωνισμού με τίτλο: «Κύπρος-Ελλάδα-Ομογένεια Εκπαιδευτικές Γέφυρες».

Προορισμός εκδρομής: Κύπρος

Ημέρα και ώρα Αναχώρησης εκδρομής: Τετάρτη, 26-4-2017, 08:00

Ημέρα και ώρα Επιστροφής εκδρομής: Κυριακή, 30-4-2017, 21:00

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 27 ( Αγόρια 15,  Κορίτσια 12)

Αριθμός συνοδών καθηγητών: τρεις(3 γυναίκες) (Αρχηγός εκδρομής και 2 συνοδοί καθηγητές)

Μεταφορικό μέσον:  1. Ένα (1) τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών. 2. Αεροπλάνο από τη Θεσσαλονίκη (ή από την Καβάλα) για την Κύπρο (Λάρνακα).

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: τριών αστέρων και άνω στη Λεμεσσό.

Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  Πρωινό ή ημιδιατροφή

Λοιπές υπηρεσίες

Επίσκεψεις χώρων-τόπων σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

• 1η μέρα: Καβάλα, αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης, αεροδρόμιο Λάρνακας, Λεμεσσός.
  • 2η ημέρα: Πλάτρες, Τρόοδος, Ιερά μονή Κύκκου, Θρονί της Παναγίας, χωριό Πεδουλά, Χοιροκοιτία, Λεύκαρα.
  • 3η ημέρα: Λευκωσία: Τύμβος της Μακεδονίτισσας, στρατιωτικό κοιμητήριο και ηρώο κοντά στο μοναστήρι της Μακεδονίτισσας, Ενετικά τείχη,  Αρχαιολογικό μουσείο,  Καθεδρικός ναός του Αγίου Ιωάννη, Μέγαρο της Αρχιεπισκοπής, Φυλακισμένα μνήματα, Πράσινη γραμμή, Λαϊκή Γειτονιά.
  • 4η Ημέρα : Πύργος των Ιπποτών στο Κολόσσι,  Πέτρα του Ρωμιού, Κούριο, κατακόμβη της Αγίας Σολομωνής, έπαυλη του Διονυσίου, Πάφος, εκκλησία της Παναγίας Χρυσοπολίτισσας, στήλη του Αποστόλου Παύλου, κάστρο της Πάφου, τάφοι των Βασιλέων.
  • 5η ημέρα: Δερύνεια-Αγία Νάπα- Λάρνακα, Ναός Αγίου Λαζάρου-Θεσσαλονίκη-Καβάλα.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή/χωρίς ημιδιατροφή, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Το ταξιδιωτικό γραφείο οφείλει, με την ολοκλήρωση της εκδρομής, να εκδώσει απόδειξη παροχής υπηρεσιών για κάθε μαθητή.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 της Παρασκευής, 3-3-2017 στο Γυμνάσιο Κρηνίδων.

Παρασκευή, 24/2/2017

O   Διευθυντής