ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ 2ου ΓΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗ ΘΑΣΟ

Τηλέφωνο: 25910-24967

FAΧ:  25910-24967

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  ­­­­03-03-2017

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές  για  τη  διοργάνωση  διδακτικής επίσκεψης των μαθητών της  Γ’ τάξης του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θάσου.

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΥΜΝAΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για τη διδακτική επίσκεψη των μαθητών της  Γ’ τάξης του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θάσου.

Προορισμός εκδρομής: Θάσος μέσω Κεραμωτής

► Ημέρα  Αναχώρησης εκδρομής: 31/03/2017 από το 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Ημέρα  Επιστροφής εκδρομής: 31/03/2017 στο 2ο Γυμνάσιο Χρυσούπολης

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 40

► Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3 (1 αρχηγός, 2 συνοδοί)

► Μεταφορικό μέσον:  1 Τουριστικό λεωφορείο 50 θέσεων  (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει  όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών).

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: ΟΧΙ

► Υπηρεσίες καταλύματος: ΟΧΙ

► Λοιπές υπηρεσίες: ΟΧΙ.

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια αστικής - επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος του λεωφορείου.
  5. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές  (για το δρομολόγιο Χρυσούπολη – Κεραμωτή και                                    Κεραμωτή – Χρυσούπολη)    θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:00 της 09/03/2017, ημέρα Πέμπτη, στο 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ. Και θα ανοιχθούν προς αξιολόγηση την ίδια ημέρα και ώρα.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ,  03/03/2017

Η Διευθύντρια