ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ-ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 2ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

FAX :    2512512564

Ημερομηνία:07/03/2017

Αριθ. Πρωτ. :101

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση εκπαιδευτικής εκδρομής ( πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας και πολιτιστικών θεμάτων)

Ο Διευθυντής του 2ου ΓΕΛ Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
 κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) και έγγραφο με αριθ. Πρωτ. 7428/Φ23.3/24-09-2012) για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής εκδρομής στη Κέρκυρα

Προορισμός εκδρομής: Κέρκυρα

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη 06/04/2017

Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Κυριακή 09/04/2017

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 35-38

Αριθμός συνοδών  καθηγητών: τρείς (3), αρχηγός εκδρομής και  δύο (2) συνοδοί καθηγητές)

Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία  προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λ.π.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : 3*-4* ξενοδοχείο

Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Μονόκλινα (για καθηγητές),δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια, χωρίς ράντσο, για τους μαθητές

Β) Πρωινό.

Γ) Βραδινό

Λοιπές υπηρεσίες: Έμπειρος Συνοδός του Γραφείου και Ξεναγός

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό  , αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8.  Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Επιστροφή του ποσού συμμετοχής μαθητή στην εκδρομή, σε περίπτωση που για λόγους ανωτέρας βίας ή ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12.00 το μεσημέρι της Παρασκευής 10/03/2017 στο γραφείο του Διευθυντή του Σχολείου. Το άνοιγμα και η αξιολόγηση των προσφορών θα γίνει την παραπάνω ημέρα και ώρα.

Καβάλα, 07/03/2017

Ο   Διευθυντής