ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ (ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ) ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

2o  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

Tαχ. Δ/νση: Αρκαδίου 2 - 65404

Τ.Κ. – Πόλη:    ΚΑΒΑΛΑ

E-Mail: mail@2gym-kaval.kav.sch.gr

Πληροφορίες: ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Τηλέφωνο:  2510240184

FAX :          2510240123

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  08/03/2017

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:116

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  Eκπαιδευτικής Εκδρομής στην Κέρκυρα στο πλαίσιο  εγκεκριμένων εκπαιδευτικών προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων

(προγραμμάτων περιβαλλοντικής εκπαίδευσης, αγωγής υγείας, πολιτιστικών θεμάτων και αγωγής σταδιοδρομίας)

Ο Διευθυντής του 2ου Γυμνασίου Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Αριθμ. 33120/ΓΔ4 – ΦΕΚ 681/6-3-2017  ) για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής  εκδρομής των μαθητών του 2ου Γυμνασίου Καβάλας στην Κέρκυρα.

Προορισμός εκδρομής:                         ΚΕΡΚΥΡΑ

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:          ΠΕΜΠΤΗ 4 ΜΑΙΟΥ 2017

Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:            ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΜΑΙΟΥ 2017

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:   ΕΚΑΤΟΝ ΔΕΚΑ  (110)  ΩΣ  ΕΚΑΤΟΝ ΕΙΚΟΣΙ (120)

Αριθμός συνοδών  καθηγητών:         ΕΞΙ  (6) - ( 5 ΓΥΝΑΙΚΕΣ – 1 ΑΝΔΡΑΣ)

(Ένας (1) Αρχηγός εκδρομής και πέντε (5)  συνοδοί καθηγητές)

Μεταφορικό μέσο: ΔΥΟ (2) Ή ΤΡΙΑ (3)  ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ

(τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :  Ξενοδοχείο 3 και 4 αστέρων – Συγκεκριμένη αναφορά τοποθεσίας. Το όνομα του ξενοδοχείου, η κατηγορία του, ο αριθμός δωματίων και κλινών και οι παρεχόμενες από αυτό υπηρεσίες.

Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  Ημιδιατροφή  ( Πρωϊνό και δείπνο )

Γ)Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Μέτσοβο
  • Ιωάννινα
  • Παναγία Πλατυτέρα –Τάφος Καποδίστρια
  • Επίσκεψη στο Αχίλλειο.
  •  Επίσκεψη στο Κανόνι και την Παναγία των Βλαχερνών
  • Μουσείο Μουσικής

• Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  • Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  • Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  • Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  • Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  • Τους γενικούς όρους συμμετοχής στην εκδρομή.
  • Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  • Απόδειξη πληρωμής χωριστά για κάθε μαθητή.
  • Αριθμός δωρεάν συμμετοχών (FREE) μαθητών.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:00 π.μ της Δευτέρας 20/03/2017 στο γραφείο του 2ου Γυμνασίου Καβάλας, και θα ανοιχτούν ΑΜΕΣΩΣ από την επιτροπή αξιολόγησης προσφορών των τουριστικών πρακτορείων.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ