ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΕΛ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

FAX :  2510622812

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 13-03-20117

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 62/Φ23

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση

• 4ήμερης Ε/κης Εκδρομής /για ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Η Διευθύντρια του ΓΕΛ Κρηνίδων προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση   εκπαιδευτικής τετραήμερης  εκδρομής της Β΄ τάξης του σχολείου μας.

Προορισμός εκδρομής: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  22-04-2017

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   25-04-2017

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 40

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών:  3 (1 Αρχηγός εκδρομής και 2 συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσο: Μετάβαση από Κρηνίδες προς ΙΩΑΝΝΙΝΑ Με λεωφορείο

Το λεωφορείο Θα διατίθεται για τις μετακινήσεις προς τους προορισμούς ξεναγήσεων.

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: Ξενοδοχείο 3 ή 4 Αστέρων στο κέντρο της πόλης  (αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών που προσφέρει το ξενοδοχείο).

► Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη διαμονή των μαθητών ζητούνται τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια χωρίς ράντζο  και για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς μονόκλινα.

Β) Πρωινό-ημιδιατροφή (βραδινό)

► Λοιπές υπηρεσίες:

Β)   Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Μουσείο Κέρινων ομοιωμάτων
  • Πανεπιστήμιο
  • Λίμνη Ιωαννίνων
  • Αρχαιολογικό Μουσείο
  • Κάστρο
  • Ζαγοροχώρια

Διαδρομές από και προς το ξενοδοχείο και μετακινήσεις των εκδρομέων στις πόλεις-προορισμούς (εκδρομές- νυκτερινές έξοδοι) με λεωφορείο άριστης κατάστασης, το οποίο θα είναι διαθέσιμο στο σχολείο όλο το 24ωρο.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

α) Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και επείγουσα μεταφορά,

β) ασφάλεια αστικής ευθύνης, όπως ορίζει το σχετικό Π.Δ.,

γ) πεπειραμένο συνοδό του γραφείου και

δ) Φ.Π.Α.

Απαιτείται πλήρης περιγραφή συνοδευόμενη από ενημερωτικά φυλλάδια των προτεινόμενων από το πρακτορείο ξενοδοχείων και με την αντίστοιχη οικονομική προσφορά για το κάθε ξενοδοχείο.

Στην προσφορά να αναφέρεται α)ο αριθμός των FREE εισιτηρίων για τους μαθητές, πέραν εκείνων των συνοδών καθηγητών β)δωρεές προς το σχολείο γ)οποιαδήποτε άλλη προσφορά ή διευκόλυνση προς τους εκδρομείς.

Σημειώνεται ότι απαγορεύεται ρητά η προσωπική διευκόλυνση προς τους μαθητές.

Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα χωριστά.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Αποδοχή από μέρους του πρακτορείου ποινικής ρήτρας, σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου, με ποσό που θα καθοριστεί από τη Διεύθυνση του Σχολείου.

Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής.

Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.

Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.

Τους γενικούς όρους συμμετοχής στην εκδρομή.

Αλλαγή κατόπιν συμφωνίας των προβλεπόμενων ημερομηνιών και επιστροφή όλων των χρημάτων κατά την περίπτωση μη πραγματοποίησης του ταξιδιού λόγω ανωτέρας βίας (φυσικές καταστροφές, εκλογές κλπ.) .

Μετά το τέλος της εκδρομής θα δοθεί απόδειξη σε κάθε μαθητή ανάλογη με τη δαπάνη που αντιστοιχεί στον καθένα ( Συνολικό ποσό εκδρομής δια του αριθμού των μαθητών)

ΠΡΟΣΟΧΗ:  Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10:30 π.μ. της Τρίτης 21Μαρτίο 2017 στο  ΓΕ.Λ Κρηνίδων. Οι φάκελοι θα ανοιχτούν την ίδια μέρα στις 11.00 π.μ.

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η εμπειρία των γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές, καθώς και οι παρεχόμενες υπηρεσίες.

Κρηνίδες, 13/03/2017

Η Διευθύντρια