ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΓΣΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑ ΘΑΣΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ -ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

FAX :    2593023708

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 27-03-2017

ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ.: 106

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής εκδρομής στα πλαίσια του εγκεκριμένου προγράμματος «Βυζαντινή ναοδομία και αρχιτεκτονική. Το παράδειγμα της Θάσου της Θεσσαλονίκης και της Καστοριάς»

Ο Διευθυντής  του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑ ΘΑΣΟΥ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ. Α. 33120/ΓΔ4/2017 - ΦΕΚ 681/Β/6-3-2017) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής εκδρομής στα πλαίσια του εγκεκριμένου προγράμματος «Βυζαντινή ναοδομία και αρχιτεκτονική. Το παράδειγμα της Θάσου της Θεσσαλονίκης και της Καστοριάς» μαθητών της Α, Β & Γ  τάξηςτου Γυμνασίου Λιμένα Θάσου .

• Προορισμός εκδρομής                        : Καστοριά, Θεσσαλονίκη
  • Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής : Πέμπτη 27 Απριλίου 2017
  • Ημέρα Επιστροφής εκδρομής             : Παρασκευή 28 Απριλίου 2017
  • Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών        : 18 μαθητές (9 αγόρια & 9 κορίτσια)
  • Αριθμός συνοδών  καθηγητών                        : 2 (Δύο)  (1 Αρχηγός και 1 συνοδός καθηγητής)

1. 1.     Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο με όλες τις απαιτούμενες από το νόμο προδιαγραφές για την ασφαλή μετακίνηση μαθητών και συνοδών εκπαιδευτικών.
  2. 2.     Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Ξενοδοχεία 3* και πάνω για 1 διανυκτέρευση στην Καστοριά
  3. 3.     Υπηρεσίες καταλύματος:
  • Για τη φιλοξενία των μαθητών, δίκλινα ή τρίκλινα (κατ εξαίρεση)  δωμάτια, για τους συνοδούς μονόκλινα.
  • Μόνο πρωινό.
  1. 4.     Λοιπές υπηρεσίες :
  • Πρόσθετη υπηρεσία : Ξεναγός, εκπρόσωπος του Τουριστικού Γραφείου συνεχώς μαζί με την εκδρομή.
  1. 5.     Επισκέψεις χώρων-τόπων:  Σύμφωνα με το πρόγραμμα. (ενδεικτικό πρόγραμμα υπάρχει παρακάτω)

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  3. Αριθμό και τύπο λεωφορείων που θα απαιτηθούν, το κόστος ανά λεωφορείο, το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  4. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων της ημέρας.
  6. Αναλυτικά τα έξοδα του προγράμματος που καλύπτονται αλλά και δεν καλύπτονται από την προσφορά.
  7. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα νοσηλείας ή ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου (αναλυτική περιγραφή των καλύψεων και των διαδικασιών ιατροφαρμακευτικής φροντίδας και ασφάλισης που παρέχεται στην περίπτωση μαθητικού ατυχήματος).
  8. Διαβεβαίωση διασφάλισης των μαθητών, των χρημάτων τους και του σχολείου, εξαιτίας κάθε μορφής αστοχίας της εκδρομής από υπαιτιότητα του Γραφείου.
  9. Οτιδήποτε θα μπορούσε να βελτιώσει την ποιότητα των παρεχομένων υπηρεσιών από το γραφείο.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 το μεσημέρι της Παρασκευής 31 Μαρτίου 2017  στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Λιμένα Θάσου. Την ώρα αυτή θα ανοιχτούν οι φάκελοι και θα γίνει η επιλογή

Θεοχαρίδης Θεοχάρης

Αρχαιολόγος Φιλόλογος

Ενδεικτικό πρόγραμμα επισκέψεων χώρων