ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ (ΒΟΥΛΗ)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ
ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ -----

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

Tαχ. Δ/νση:      Εγνατίας 15

Τ.Κ. – Πόλη:     64100

E-mail: mail@gym-krinid.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Ευάγγελος Αδάμος

Τηλέφωνο:  2510622813

FAX :    2510516333

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 30-9-2014

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής

Ο/Η Διευθυντής του Γυμνασίου Κρηνίδων προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ τάξης στην Αθήνα, στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού προγράμματος του Ιδρύματος της Βουλής των Ελλήνων για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία.

Προορισμός εκδρομής: Αθήνα

Ημέρα και ώρα Αναχώρησης εκδρομής: 29-11-2014, 07:30

Ημέρα και ώρα Επιστροφής εκδρομής: 1-12-2014, 21:30

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 40

Αριθμός συνοδών  καθηγητών: (3)  (Αρχηγός εκδρομής και  2 συνοδοί καθηγητές)

Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: τριών αστέρων και άνω – Αθήνα

Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  Πρωινό

Λοιπές υπηρεσίες :

Επίσκεψεις χώρων-τόπων:

Βουλή των Ελλήνων, Ακρόπολη, Μουσείο της Ακρόπολης, Moναστηράκι, Πλάκα, Μουσείο κυκλαδικής τέχνης

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή /χωρίς ημιδιατροφή,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη των συνοδών καθηγητών και όλων των μαθητών για την διάρκεια του ταξιδιού και την διαμονή σε περιπτώσεις επίσκεψης σε χώρα που δεν είναι κράτος –μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
  6. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  7. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  10. Το ταξιδιωτικό γραφείο οφείλει, με την ολοκλήρωση της εκδρομής, να εκδώσει απόδειξη παροχής υπηρεσιών για κάθε μαθητή.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 της Τρίτη 7 Οκτωβρίου 2014 στο Γυμνάσιο Κρηνίδων. Σημειώνεται ότι την ίδια μέρα και ώρα θα γίνει η αποσφράγιση των κλειστών φακέλων.

Τρίτη, 30/9/2014

O   Διευθυντής