ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ ΣΤΟ ΟΧΥΡΟ ΛΙΣΣΕ

Τηλέφωνο: 2510 391455

Aμυγδαλεώνας   10/10/2014

Αρ. Πρωτ.: 284

ΘΕΜΑ : «Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στo οχυρό Λίσσε»

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Αμυγδαλεώνα προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη  διοργάνωση εκπαιδευτικής  εκδρομής  όλων των τάξεων του Γυμνασίου.

Προορισμός εκδρομής:  Αμυγδαλεώνας - Λίσσε -  Αμυγδαλεώνας

► Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 128

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 6 (πέντε) (Αρχηγός εκδρομής και 5 συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό Λεωφορείο το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

►  Γενικοί όροι συμμετοχής στην εκδρομή

Α)  Έκδοση απόδειξης πληρωμής ξεχωριστά σε κάθε γονέα

Β)  Επιστροφή χρημάτων σε μαθητή ο οποίος λόγω ασθενείας αποδεδειγμένης από νοσοκομείο δεν δύναται να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη

Γ)   Αναφορά του αριθμού των ελεύθερων συμμετοχών μαθητών (free), εκτός των συνοδών καθηγητών

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής

4. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 13:00, Τετάρτη  15 Οκτωβρίου 2014 στη Διεύθυνση του σχολείου. Οι προσφορές θα ανοιχθούν την ίδια ημέρα και ώρα.

Μαλαμίδης Κυριάκος

Μαθηματικός