ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 4ου ΕΠΑΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

Τηλέφωνο: 2510837901

FAX :  2510 837900

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 26-11-2014

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση πολυήμερης εκπαιδευτικής  εκδρομής στην Κέρκυρα.

Η Διευθύντρια του 4ου ΕΠΑΛ Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
 κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση της πολυήμερης εκπαιδευτικής  εκδρομής των  μαθητών της Γ ‘ τάξης του Λυκείου.

►Προορισμός εκδρομής : Κέρκυρα

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής : Δευτέρα   30-03-2015

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής :  Παρασκευή   03-04-2015

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών :   45

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών : 3 ( Αρχηγός εκδρομής και  δύο συνοδοί καθηγητές)

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟΙ ΟΡΟΙ  ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Μεταφορικό μέσο : 1 λεωφορείο   (τo οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών. Το λεωφορείο να είναι αποκλειστικά διαθέσιμο για τους εκδρομείς όλες τις ημέρες της εκδρομής και για τις ημερήσιες μετακινήσεις – επισκέψεις τους και για τις βραδυνές εξόδους.

Κατηγορία καταλύματος- περιοχή : Διαμονή σε ξενοδοχείο τριών και άνω αστέρων εντός ή εγγύς  της πόλης της  Κέρκυρας,  με τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές                 ( χωρίς ράντζο ) και μονόκλινα για τους συνοδούς.

Υπηρεσίες καταλύματος Προσφορά : α) με ημιδιατροφή  και  β) προσφορά μόνο με πρωινό.

Επισκέψεις χώρων - τόπων:

• Αχίλλειο  Μουσείο
  • Ποντικονήσι - Κανόνι
  • Ασιατικό Μουσείο  - Δημοτική Πινακοθήκη
  • Μουσείο Σολωμού
  • Παλαιοκαστρίτσα
  • Ιόνιος Ακαδημία
  • Ιερός Ναός Αγ. Σπυρίδωνος  –  Αγ. Νικόλαος των Γερόντων

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται  όλοι οι όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  4. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  5. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη καθηγητών και μαθητών για τη διάρκεια του ταξιδιού.
  6. 6.    Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά  άτομο για το δρομολόγιο Καβάλα –  Κέρκυρα και Κέρκυρα - Καβάλα.
  7. 7.    Ακριβή αριθμό  «free» εισιτηρίων.
  8. Απόδειξη πληρωμής χωριστά σε κάθε μαθητή.
  9. Αναλυτικά το πρόγραμμα της μετακίνησης.

10. Όνομα και κατηγορία καταλύματος , με ημιδιατροφή  /  χωρίς ημιδιατροφή, με αριθμό δωματίων και κλινών και με  τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

11. Επιστροφή χρημάτων στο ακέραιο σε μαθητή ο οποίος, λόγω ασθένειας, αποδεδειγμένης από το Νοσοκομείο δεν δύναται να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική εκδρομή.

Σημείωση : Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός αλλά βασίζεται και σε ποιοτικά κριτήρια τα οποία θα εκτιμήσει η επιτροπή που θα εξετάσει τις προσφορές.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή να αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι

Την Τετάρτη  3  Δεκεμβρίου 2014   (11:00 π.μ )   στο  4ο  ΕΠΑΛ Καβάλας.

Οι φάκελοι των προσφορών θα ανοιχθούν την ίδια ημέρα (12.40).

Καβάλα, 26/11/2014

Η Διευθύντρια