ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΜΑ

Τηλέφωνο: 2510 391455

Aμυγδαλεώνας   27 /11/2014

Αρ. Πρωτ.:  374

ΘΕΜΑ : «Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση διδακτικής εκδρομής με μετακίνηση στην Ονειρούπολη Δράμας»

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Αμυγδαλεώνα προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση επίσκεψης στην Ονειρούπολη  Δράμας για τις  Α’, Β’ και  Γ’ τάξεις του Γυμνασίου.

Προορισμός εκδρομής:  Αμυγδαλεώνας - Δράμας - Αμυγδαλεώνας

► Ημέρα Αναχώρησης:  Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 8:30 π.μ.

► Ημέρα Επιστροφής: Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 14:00

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 140

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Έξι (6) (Αρχηγός εκδρομής και  πέντε συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

►  Γενικοί όροι συμμετοχής στην εκδρομή

Α)  Έκδοση απόδειξης πληρωμής ξεχωριστά σε κάθε γονέα

Β)  Επιστροφή χρημάτων σε μαθητή ο οποίος λόγω ασθενείας αποδεδειγμένης από νοσοκομείο δεν δύναται να συμμετάσχει στην εκπαιδευτική επίσκεψη

Γ)   Αναφορά του αριθμού των ελεύθερων συμμετοχών μαθητών (free), εκτός των συνοδών καθηγητών

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  2. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής

4. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν στο σχολείο με κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, μέχρι τις 13:00, Παρασκευή  5 Δεκεμβρίου 2014 στη Διεύθυνση του σχολείου. Οι προσφορές θα ανοιχτούν την ίδια ημέρα και ώρα.

Μαλαμίδης Κυριάκος

Μαθηματικός