ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 2ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

FAX : 2510240331

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 27/11/2014

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 2041

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Ισπανία

Η Διευθύντρια του 2ου ΓΕΛ Καβάλας  προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών – μαθητριών της Α΄ τάξης του σχολείου στην Ισπανία.

Προορισμός εκδρομής: ΙΣΠΑΝΙΑ

► Αναχώρηση εκδρομής:  15 Μαρτίου 2015, για έξι (6) διανυκτερεύσεις.

► Επιστροφή εκδρομής: 21 Μαρτίου 2015

► Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:  25

► Αριθμός συνοδών καθηγητών: ΤΡΕΙΣ (3 ) (Μία (1) γυναίκα αρχηγός εκδρομής και δύο (2) γυναίκες συνοδοί)

► Μεταφορικό μέσον: Ένα ( 1 ) καινούργιο λεωφορείο τουλάχιστον 35 θέσεων για Θεσσαλονίκη, προς και από το αεροδρόμιο Μακεδονία, (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ., ώστε να τηρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών –μαθητριών). Επίσης ένα (1) λεωφορείο από και προς το αεροδρόμιο Μαδρίτης, σε περίπτωση που δεν το διαθέτει το ξενοδοχείο. Αεροπορικά εισιτήρια από Θεσσαλονίκη προς Μαδρίτη και το αντίστροφο.

► Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ 2-3 ΑΣΤΕΡΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ - ΜΑΔΡΙΤΗ - ΙΣΠΑΝΙΑ

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α. Για τη φιλοξενία των μαθητών απαιτούνται κατά βάση τρίκλινα ή τετράκλινα δωμάτια χωρίς ράντσο.

Β. Για τη φιλοξενία των καθηγητών απαιτούνται μονόκλινα - δίκλινα.

Γ. Μόνο πρωινό

►Λοιπές υπηρεσίες : OXI

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• ΜΑΔΡΙΤΗ – Ελληνική Πρεσβεία και Προξενείο.
  • ΜΑΔΡΙΤΗ –  Ισπανικό σχολείο
  • ΜΑΔΡΙΤΗ – Ισπανικό Κοινοβούλιο
  • ΜΑΔΡΙΤΗ – Τολέδο
  • ΜΑΔΡΙΤΗ -  Πανεπιστήμιο UAM
  • ΜΑΔΡΙΤΗ – Μουσείο Πράδο

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν:

1) Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες

2) Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

3) Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι όροι ασφάλειας και υγιεινής.

4) Ασφάλεια αστικής -επαγγελματικής ευθύνης

5) Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή

6) Αναλυτικά το πρόγραμμα των μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.

7) Τους γενικούς όρους συμμετοχής στην εκδρομή

8) Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείο

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι την  12.00 μεσημβρινή της Τετάρτη 10/12/2014 στο γραφείο της Διευθύντριας του σχολείου. Το άνοιγμα και η αξιολόγηση των προσφορών  θα γίνει την παραπάνω ημέρα και ώρα στο 2ο ΛΥΚΕΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ.

ΚΑΒΑΛΑ,        03/12/2014

Η Διευθύντρια