ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑ ΘΑΣΟΥ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ(ΒΟΥΛΗ)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΜΕΝΑ ΘΑΣΟΥ

Tαχ. Διεύθυνση : ΘΑΣΟΣ ΘΑΣΟΥ

Τ.Κ. – Πόλη: 64004, ΘΑΣΟΣ

E-mail:   mail@gym-thasou.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Θεοχαρίδης Ι. Θεοχάρης

Τηλέφωνο  :  259322196

FAX :    2593023708

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 04-12-2014

ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ.: 444

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής επίσκεψης στη ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.

Ο Διευθυντής  του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑ ΘΑΣΟΥ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής  επίσκεψης  στην  ΒΟΥΛΗ  ΤΩΝ  ΕΛΛΗΝΩΝ της Γ τάξης του Γυμνασίου Λιμένα Θάσου .

• Προορισμός εκδρομής                        : ΑΘΗΝΑ
  • Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής : Τετάρτη 14 Ιανουαρίου 2015
  • Ημέρα Επιστροφής εκδρομής             : Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015[1]
  • Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών        : 46 (24 Αγόρια, 22 Κορίτσια)
  • Αριθμός συνοδών  καθηγητών                        : 3 (τρεις)  (Αρχηγός και  2 συνοδοί)

1. Μεταφορικό μέσον:  Ferry Boat και Τουριστικό λεωφορείο με όλες τις απαιτούμενες από το νόμο προδιαγραφές για την ασφαλή μετακίνηση μαθητών και συνοδών εκπαιδευτικών.

2. Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Ξενοδοχείο 3* και άνω  – Αθήνα και Θεσσαλονίκη 2.

3. Υπηρεσίες καταλύματος:

• Για τη φιλοξενία των μαθητών, δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια, (για τα τρίκλινα δωμάτια, απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη 3 κανονικών κλινών και όχι κλινών εκστρατείας ή ανάλογων πρόχειρων κατασκευών), για τους συνοδούς μονόκλινα.
  • Μόνο πρωινό.

4. Λοιπές υπηρεσίες :

• Πρόσθετη υπηρεσία : Ξεναγός, εκπρόσωπος του Τουριστικού Γραφείου συνεχώς μαζί με την εκδρομή.

5. Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Βουλή των Ελλήνων
  • Ακρόπολη – Μουσείο Ακροπόλεως
  • Επιλεγμένη Θεατρική παράσταση
  • Μουσεία ή περιοδικές εκθέσεις αναλόγως των διαθέσιμων ημερομηνιών

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος, χωρίς ημιδιατροφή,  ακριβή αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής – επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Αναλυτικά τα έξοδα του προγράμματος που καλύπτονται αλλά και εκείνων που δεν καλύπτονται από την προσφορά.
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα νοσηλείας ή ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  10. Κάθε άλλη πρωτοβουλία ή προσφορά του γραφείου που θα μπορούσε να συνυπολογιστεί θετικά στην αξιολόγηση της εκδρομής

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 το μεσημέρι της Τρίτης  09 Δεκεμβρίου 2014,  στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Λιμένα Θάσου, οπότε και θα πραγματοποιηθεί η αποσφράγιση των φακέλων και η αξιολόγηση των προσφορών.

Θάσος, 04-12-2014

O Διευθυντής

Θεοχαρίδης Ι. Θεοχάρης

[1],2 Λόγω του ότι η Θάσος είναι νησί και εξαιτίας των ακτοπλοϊκών συγκοινωνιακών ιδιαιτεροτήτων του χειμώνα, ζητήθηκε η χορήγηση μιας επιπλέον ημέρας, ήτοι του Σαββάτου 17/01/2015 κατά την επιστροφή, δυνάμει της Υ. Α. 129287/Γ2/10-11-2011/άρθρο 7 §γ. Είναι προφανές ότι η επιπλέον διανυκτέρευση της 16ης Ιανουαρίου 2015, θα πραγματοποιηθεί στο ενδιάμεσο της διαδρομής κατά την επιστροφή, κατά προτίμηση στη Θεσσαλονίκη. Παρακαλούμε να το εντάξετε στην προσφορά σας, όπως και κάποια επίσκεψη στην πόλη πχ. στο NOESIS ή στο Εργοστάσιο Σοκολάτας…