ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 4ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

Τηλέφωνο:  2510229556

FAX :          2510225501

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:   28-1-2015

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση    ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ  ΣΤΗΝ  ΚΕΡΚΥΡΑ  στο  πλαίσιο των προγραμμάτων                               ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ  ΚΑΙ  ΑΓΩΓΗΣ  ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ

Ο Διευθυντής του  4ου  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με

Προορισμός εκδρομής:   ΚΕΡΚΥΡΑ

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 12/3/2015

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: 15/3/2015

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:   76(  41 Αγόρια,35Κορίτσια)

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών: ΕΠΤΑ(7) (3 άνδρες,4 γυναίκες) (Αρχηγός εκδρομής και  6 συνοδοί καθηγητές,  ένας για  κάθε  πρόγραμμα. Θα  υπάρχει μόνο  κοινή  μετακίνηση και  κάθε  μέρα κάθε  καθηγητής θα  κάνει  επίσκεψη  ανάλογα  με  το  πρόγραμμα του).

►Μεταφορικό μέσον: Δύο (02) τουριστικά λεωφορεία  (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

ΠΡΟΣΟΧΗ  ΟΧΙ  ΔΙΩΡΟΦΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ  ΟΧΙ  ΜΙΝΙΒΑSS

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :  Ξενοδοχείο  3 ,  4  & 5  αστέρων  στην  ΚΕΡΚΥΡΑ. Το ξενοδοχείο θα πρέπει να είναι κατάλληλο για την φιλοξενία των μαθητών σε ενιαίο κτήριο (όχι bungalows).

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α)  Για τους  μαθητές τρίκλινα  και  για τους  καθηγητές  μονόκλινα

Β)  Μόνο  πρωινό

►Λοιπές υπηρεσίες :

Α) Πρόσθετη υπηρεσία:

Β) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• ΜΕΤΣΟΒΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΑ
  • ΙΕΡΟΣ  ΝΑΟΣ  ΑΓ.  ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
  • ΑΧΙΛΛΕΙΟ
  • ΚΑΝΟΝΙ – ΠΟΝΤΙΚΟΝΗΣΙ
  • ΘΕΡΙΝΟ  ΑΝΑΚΤΟΡΟ ( ΜΟΝ  ΡΕΠΩ )
  • ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΣΑ
  • ΑΣΙΑΤΙΚΟ   ΜΟΥΣΕΙΟ

Γ) Παρακολούθηση εκδηλώσεων:

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Κανονικά  και  όχι  πτυσσόμενα  κρεβάτια  στα  τρίκλινα.
  6. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  7. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  9.  Το  ταξιδιωτικό  γραφείο οφείλει  με  την  εξόφληση  να  παραδώσει  στον  Δ/ντή τιμολόγιο παροχής  υπηρεσιών.
  10.  Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  11. 11.          Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία ,η αξιοπιστία και η φερεγγυότητα των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές.
  12.  Επιστροφή του ποσού συμμετοχής στην εκδρομή για μαθητή, σε περίπτωση που για λόγους ανωτέρας βίας ή ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:00 της Τρίτη 3 φΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015   Σημειώνεται ότι την ίδια μέρα   θα γίνει η αποσφράγιση των κλειστών φακέλων.

Καβάλα   28/1/2015

Ο   Διευθυντής