ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΔΕΛΦΟΥΣ-ΝΑΥΠΛΙΟ

FAX :    2592023734

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 02-02-2015

ΑΡΙΘΜ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:234

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής επίσκεψης στους Δελφούς και το Ναύπλιο.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Ελευθερούπολης  προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της ομάδας Πολιτιστικών Θεμάτων  του Γυμνασίου Ελευθερούπολης στους Δελφούς και στο Ναύπλιο.

Προορισμός εκδρομής: Δελφοί, Ναύπλιο.

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

Ομάδα Πολιτιστικών Θεμάτων

• Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 30
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2 (1 αρχηγός και 1 συνοδός καθηγητής)

►Μεταφορικό μέσον: 1 τουριστικό λεωφορείο με δύο οδηγούς (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών).

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :Ξενοδοχεία 3 αστέρων και άνω. – Δελφοί (μία διανυκτέρευση) και Ναύπλιο (δύο διανυκτερεύσεις)

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς μονόκλινα.

Β) Μόνο πρωινό

►Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Διανυκτερεύσεις

1. Μία διανυκτέρευση στους Δελφούς στις 26-03-2015

2. Δύο διανυκτερεύσεις στο Ναύπλιο στις 27 και 28-03-2015

Β) Επίσκεψεις χώρων-τόπων:

1η ημέρα

•       Δελφοί-Αράχωβα

2η ημέρα

• Αναχώρηση για Ναύπλιο. Επίσκεψη στα Δερβενάκια και στις Μυκήνες.
  • Διανυκτέρευση στο Ναύπλιο.

3η ημέρα

• Περιήγηση- ξενάγηση στην πόλη του Ναυπλίου. Επίσκεψη στην  Επίδαυρο.

4η ημέρα

• Αναχώρηση για Ελευθερούπολη

1. Όνομα και κατηγορία καταλυμάτων με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι τα ξενοδοχεία διαθέτουν νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι  όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Μετά  το  τέλος  της  μετακίνησης  το  πρακτορείο οφείλει  να  εκδώσει  απόδειξη  παροχής  υπηρεσιών  για  τον  κάθε  συμμετέχοντα.

10. ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός αλλά στην αξιολόγηση θα ληφθούν υπόψη και  άλλα ποιοτικά κριτήρια που θα εκτιμήσει η επιτροπή αξιολόγησης , όπως η εμπειρία του γραφείου στη διοργάνωση πολυήμερων εκδρομών, η αξιοπιστία και  η φερεγγυότητα στις παρεχόμενες υπηρεσίες.     Bαρύνουσα  είναι  και  η  γνώμη  του  Συλλόγου  Γονέων  του  σχολείου.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00  το μεσημέρι της Τρίτης 10 Φεβρουαρίου 2015 στο Γυμνάσιο Ελευθερούπολης και θα ανοιχτούν την ίδια ημέρα μετά την καταληκτική ώρα κατάθεσης.

.

Ελευθερούπολη 02 Φεβρουαρίου 2015