ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 5ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΒΟΛΟ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 5ου ΓΕ.Λ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΒΟΛΟ.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

5ο ΓΕ.Λ Καβάλας

Tαχ. Δ/νση:   Παιδικές κατασκηνώσεις Αγίου Σίλα

Τ.Κ. – Πόλη: 65110-Καβάλα

E-mail: mail@5lyk-kaval.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Ευαγγελία Τσεμπερλή

Τηλέφωνο:  2510244048

FAX :    2510244067

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  02 - 03- 2015

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ: 159

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για  τη  διοργάνωση  τριήμερης εκπαιδευτικής  επίσκεψης  στο Βόλο  στο πλαίσιο  προγράμματος αγωγής σταδιοδρομίας.

Η Διευθύντρια του 5ου ΓΕ.Λ Καβάλας  προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α΄ και  Β΄ Λυκείου (ομάδα προγράμματος αγωγής σταδιοδρομίας).

Προορισμός εκδρομής: Βόλος

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27 ή ΣΑΒΒΑΤΟ  28  ΜΑΡΤΙΟΥ  2015

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής: ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ή ΔΕΥΤΕΡΑ  30 ΜΑΡΤΙΟΥ  2015

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:    29

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 2   (Αρχηγός εκδρομής και  1 συνοδός καθηγητής)

1. ►Μεταφορικό μέσον:  1τουριστικό λεωφορείο με δύο οδηγούς το οποίο πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από το νόμο προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λ.π) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση των μαθητών και εκπαιδευτικών.Το λεωφορείο πρέπει να βρίσκεται σε άριστη κατάσταση και να είναι διαθέσιμο αποκλειστικά για τους εκδρομείς καθ’ όλη τη διάρκεια του ταξιδιού (για τις ημερήσιες μετακινήσεις-επισκέψεις και για τις νυχτερινές εξόδους).

1. Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Διαμονή κατά προτίμηση σε ξενοδοχεία τριών και άνω αστέρων κατάλληλα για τη φιλοξενία μαθητών (αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών που προσφέρει το ξενοδοχείο).

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται τρίκλινα (χωρίς ράντζα) και για τους καθηγητές μονόκλινα δωμάτια.

Β) Πρωινό.

► Λοιπές υπηρεσίες:

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων: Βόλος και Πήλιο

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  7. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9.  Ακριβή αριθμό free εισιτηρίων.

10.Το πρακτορείο θα αναλάβει την ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση, την ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, την ασφάλιση αστικής ευθύνης μαθητών και συνοδών και επείγουσα αερομεταφορά, εάν χρειαστεί.

Μετά  το  τέλος  της  εκδρομής  το  πρακτορείο οφείλει  να  εκδώσει  απόδειξη  παροχής  υπηρεσιών  για  τον  κάθε  συμμετέχοντα.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 11:30 την Παρασκευή 6-3-2015 στο Γραφείο του 5ουΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ και θα ανοιχτούν την ίδια μέρα και ώρα.

Καβάλα,  02/03/2015

Η Διευθύντρια