ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΓΙΑ ΒΟΛΟ-ΛΑΡΙΣΑ

Τηλέφωνο:  2510622813

FAX :    2510516333

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 24-03-2015

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής

Ο/Η Διευθυντής του Γυμνασίου Κρηνίδων προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011) για την εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Β και Γ τάξης στο Βόλο-Λάρισα, στο πλαίσιο προγραμμάτων καινοτόμων δράσεων.

Προορισμός εκδρομής: Βόλος-Λάρισα

Ημέρα και ώρα Αναχώρησης εκδρομής: 25-04-2015, 07:30

Ημέρα και ώρα Επιστροφής εκδρομής: 28-04-2015, 21:30

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 37

Αριθμός συνοδών  καθηγητών: (3)  (Αρχηγός εκδρομής και  2 συνοδοί καθηγητές)

Μεταφορικό μέσον:  Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: τριών αστέρων και άνω – Βόλος

Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  Πρωινό

Λοιπές υπηρεσίες :

Επίσκεψεις χώρων-τόπων:

Βόλος (αρχαιολογικό μουσείο), Σέσκλο (αρχαιολογικός χώρος), πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Τμήμα Γεωπονίας-Εργαστήριο Γεωπονίας), Πήλιο: Μακρυνίτσα, Μηλιές, Τσαγκαράδα. Λάρισα (Ιστορικό-λαογραφικό Μουσείο, αρχαίο θέατρο α΄ και β΄, βασιλική Αγίου Αχιλλίου).

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με ημιδιατροφή /χωρίς ημιδιατροφή,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης
  5. Ιατροφαρμακευτική κάλυψη των συνοδών καθηγητών και όλων των μαθητών για την διάρκεια του ταξιδιού και την διαμονή σε περιπτώσεις επίσκεψης σε χώρα που δεν είναι κράτος –μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
  6. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή
  7. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  10. Το ταξιδιωτικό γραφείο οφείλει, με την ολοκλήρωση της εκδρομής, να εκδώσει απόδειξη παροχής υπηρεσιών για κάθε μαθητή.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 της Δευτέρας 30 Μαρτίου 2015 στο Γυμνάσιο Κρηνίδων, όπου και θα γίνει αυθημερόν η αποσφράγιση των φακέλων.

Τρίτη, 24/3/2015

O   Διευθυντής