ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 6ου ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΛΑΡΙΣΑ

Τηλέφωνο:  2510243108

FAX :  2510243108

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 02-04-2015

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στη Λάρισα.

Ο Διευθυντής του 6ου ΓΕΛ Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση.

«3ήμερης εκδρομής στη Λάρισα»

Προορισμός εκδρομής: Λάρισα

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής: 26-04-2015

Ημέρα Επιστροφής εκδρομής : 28-04-2015

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: περίπου 47

Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 3 (Αρχηγός εκδρομής και  δύο συνοδοί καθηγητές)

Μεταφορικό μέσον: Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.), ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

Κατηγορία καταλύματος-περιοχή: Ξενοδοχείο 4 ή 5 αστέρων – στην πόλη της Λάρισας.

Υπηρεσίες καταλύματος:

α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

β) Μόνο πρωινό

Λοιπές υπηρεσίες:

Εκδρομές - Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Βόλος, Μακρυνίτσα, Πορταριά
  • Καλαμπάκα, Μετέωρα
  • Βέροια, Βεργίνα.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

α) Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη

β) Ασφάλεια αστικής ευθύνης, όπως ορίζει το σχετικό Π.Δ.

γ) Πεπειραμένο συνοδό του γραφείου και

δ) Φ.Π.Α.

Απαιτείται πλήρης περιγραφή συνοδευόμενη από ενημερωτικά φυλλάδια των προτεινόμενων από το πρακτορείο ξενοδοχείων και με την αντίστοιχη οικονομική προσφορά για το κάθε ξενοδοχείο.

Στην προσφορά να μην περιλαμβάνονται FREE εισιτήρια για τους μαθητές.

Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα χωριστά.

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό, αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Επιστροφή του ποσού συμμετοχής μαθητή στην εκδρομή, σε περίπτωση που για λόγους ανωτέρας βίας ή ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους στις 12:00 της Μ. Τετάρτης 08 Απριλίου 2015 στο 6ο ΓΕ.Λ Καβάλας και οι φάκελοι θα ανοιχθούν την ίδια ώρα.
  2. Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές.

Καβάλα, 02/04/2015

O Διευθυντής