ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΕΛ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ Ν.ΚΑΡΒΑΛΗ

FAX :  25920 22713

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ05-10-2015

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ:712

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για τη διοργάνωση διδακτικής επίσκεψης στο Εκθεσιακό Κέντρο Καβάλας «Απόστολος Μαρδύρης»

Ο Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Ελευθερούπολης προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για την διοργάνωση εκπαιδευτικής ημερήσιας εκδρομής .

Προορισμός εκδρομής:   Νέα Καρβάλη

Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:  20-10-2015

► Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:   20-10-2015

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 68

► Αριθμός συνοδών  καθηγητών: 4 (Αρχηγός εκδρομής και  τρείς συνοδοί καθηγητές)

► Μεταφορικό μέσον:  2 τουριστικά λεωφορεία (τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές – έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κλπ- ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών – καθηγητών)

1. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  2. Ασφάλεια  αστικής-επαγγελματικής ευθύνης.
  3. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  4. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων.

Μετά το πέρας της εκδρομής θα δοθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα χωριστά.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η όσο το δυνατόν αναλυτική περιγραφή των μέσων και των υπηρεσιών (όπως ζητούνται από την προκήρυξη), καθώς και η εμπειρία των τουριστικών γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές. Επίσης βαρύνουσα είναι και η γνώμη του Συλλόγου Γονέων του σχολείου, οι οποίοι σε τελική ανάλυση πληρώνουν για να πραγματοποιηθεί η εκδρομή. Η εκδρομή γίνεται χωρίς καμία δαπάνη για το δημόσιο

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 10-10-2015 στο  ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ.

Ελευθερούπολη,

O   Διευθυντής