ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΑΘΗΝΑ

FAX :          2510240123

2o  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:  9 /10/2015

Προκήρυξη  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές για  τη  διοργάνωση  εκπαιδευτικής  εκδρομής στην Αθήνα στο πλαίσιο της επίσκεψης στη Βουλή των Ελλήνων

Ο Διευθυντής του 2ου Γυμνασίου Καβάλας προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με  κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής  εκδρομής των μαθητών της Γ΄  τάξης στην Αθήνα.

Προορισμός εκδρομής:  ΑΘΗΝΑ

►Ημέρα Αναχώρησης εκδρομής:   Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

►Ημέρα Επιστροφής εκδρομής:     Σάββατο  21  Νοεμβρίου  2015.

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: Εξήντα τρεις (63) έως εξήντα επτά( 67)  μαθητές

►Αριθμός συνοδών  καθηγητών: Τέσσερις καθηγητές :Άντρες (1) – Γυναίκες (3)

(Αρχηγός εκδρομής και  τρεις συνοδοί καθηγητές)

►Μεταφορικό μέσον: Τουριστικό λεωφορείο (το οποίο θα πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για τη μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών.

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή : Ξενοδοχείο 4 και 5 αστέρων στην περιοχή της Ακρόπολης ( Κουκάκι).

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β)  Μόνο πρωινό.

Γ)Επισκέψεις χώρων-τόπων:

Α) Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• Βουλή των Ελλήνων
  • Ακρόπολη
  • Μουσείο Ακρόπολης
  • Ευγενίδειο Ίδρυμα (Πλανητάριο)
  • Αττικό πάρκο

Β) Παρακολούθηση εκδηλώσεων: Θεατρική παράσταση

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό,  αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Ασφάλεια  αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των  μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  8. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  9. Απόδειξη πληρωμής χωριστά για κάθε μαθητή.
  10. Αριθμός δωρεάν συμμετοχών (FREE) μαθητών.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 το μεσημέρι της Πέμπτης 15/10/ 2015 στο γραφείο του 2ου Γυμνασίου Καβάλας, και θα ανοιχτούν ΑΜΕΣΩΣ από την επιτροπή αξιολόγησης προσφορών των τουριστικών πρακτορείων.

Σύμφωνα με την υπ’ αριθ. 190919/Δ2/ 25-11-2014 του Υπουργείου Παιδείας οι προσφορές παραδίδονται σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα πρωτότυπα δικαιολογητικά και όχι με τηλεομοιοτυπίες ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου)

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ