ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 6ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (ΑΘΗΝΑ)

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 6ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ (ΒΟΥΛΗ)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΠΕ. ΚΑΒΑΛΑΣ

6o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

Tαχ. Δ/νση: ΤΕΡΜΑ ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΟΥ

Τ.Κ. – Πόλη: ΚΑΒΑΛΑ

E-Mail: mail@6gym-kaval.kav.sch.gr

Πληροφορίες: Αναγνωστοπούλου Ευαγγελία

Τηλέφωνο: 2510243887

FAX : 2510243829

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 29/10/2015

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος με κλειστές προσφορές

για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Η Διευθύντρια του 6ουΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος με
κλειστές προσφορές (σύμφωνα με την Υ.Α.129287/Γ2/ 2-12-2011 (ΦΕΚ 2769 ΤΕΥΧΟΣ Β΄/2-12-2011)) για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Προορισμός εκδρομής: ΑΘΗΝΑ

►Ημέρα και τόπος Αναχώρησης εκδρομής: ΤΕΙ Καβάλας - Κυριακή 13/12/2015 07:00 π.μ.

►Ημέρα και τόπος Επιστροφής εκδρομής: ΤΕΙ Καβάλας - Τρίτη 15/12/2015 22:00 μ.μ.

►Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 64 ( 25 Αγόρια, 39 Κορίτσια)

►Αριθμός συνοδών καθηγητών: Πέντε (5) (4 γυναίκες, 1 άνδρας) (Αρχηγός εκδρομής και τρεις (3) συνοδοί καθηγητές και επιπλέον μια (1) αποκλειστική συνοδός για μαθητή με αυτισμό, η οποία θα διαμένει στο ίδιο δωμάτιο με τον συγκεκριμένο μαθητή και θα είναι υπεύθυνη αποκλειστικά γι’ αυτόν).

►Μεταφορικό μέσον: Δύο (02) τουριστικά λεωφορεία ή ένα (1) διώροφο(τα οποία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) ώστε να πληρούνται οι όροι ασφαλείας για την μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών

►Κατηγορία καταλύματος-περιοχή :Ξενοδοχείο 4 αστέρων, στην περιοχή του Μουσείου της Ακρόπολης.

►Υπηρεσίες καταλύματος:

Α) Για τη φιλοξενία των μαθητών ζητούνται δίκλινα, τρίκλινα, ή τετράκλινα δωμάτια και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα.

Β) Μόνο πρωινό

Γ)Επισκέψεις χώρων-τόπων:

• ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
  • ΑΚΡΟΠΟΛΗ - ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ
  • ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ ΘΕΑΤΡΟ
  • ΠΛΑΚΑ- ΘΗΣΕΙΟ

Στην προσφορά τους τα ταξιδιωτικά πρακτορεία οφείλουν να συμπεριλάβουν σε κλειστούς φακέλους τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή:

1. Όνομα και κατηγορία καταλύματος με πρωινό αριθμό δωματίων και κλινών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ξενοδοχείο διαθέτει νόμιμη άδεια λειτουργίας και ότι πληρούνται όλοι οι όροι ασφάλειας και υγιεινής.
  4. Ασφάλεια αστικής -επαγγελματικής ευθύνης.
  5. Το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Αναλυτικά το πρόγραμμα των μετακινήσεων και ξεναγήσεων για κάθε ημέρα.
  7. Δυο ξεναγοί για τη ξενάγηση στο μουσείο Ακρόπολης.
  9. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες του συγκεκριμένου σχολείου.
  10. Έκδοση ομαδικού τιμολογίου

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν ή αποσταλούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι τις 12:00 την ΤΕΤΑΡΤΗ 11-11-2015 στο 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ. Η ημερομηνία και ώρα ανοίγματος των προσφορών είναι η ίδια με την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προσφορών.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Ο διαγωνισμός δεν είναι μόνο μειοδοτικός. Θα ληφθεί υπόψη η εμπειρία των γραφείων σε πολυήμερες σχολικές εκδρομές, η αξιοπιστία και η φερεγγυότητα στις παρεχόμενες υπηρεσίες.

Επίσης βαρύνουσα είναι και η γνώμη του Συλλόγου Γονέων του σχολείου, οι οποίοι σε τελική ανάλυση πληρώνουν για να πραγματοποιηθεί η επίσκεψη

Η επίσκεψη γίνεται χωρίς καμία δαπάνη για το δημόσιο

ΚΑΒΑΛΑ 29/10/2015

Η Διευθύντρια